Haber 7

400 yıllık tabloya kedi darbesi!

İngiliz güzel sanatlar uzmanı Bendor Grosvenor’ın kedisi Padme’nin, 2015’ten beri restore etmek için uğraştığı 17. yüzyıldan kalma, ressam John Michael Wright imzalı tablonun üzerinde delik açtığı belirtildi.
GİRİŞ 10.01.2019 22:24 DÜNYA
Metin Boyutu
400 yıllık tabloya kedi darbesi!

The Telegraph'ın haberine göre, İngiliz güzel sanatlar uzmanı Bendor Grosvenor'ın kedisi Padme, 17. yüzyıl İngiliz ressamı John Michael Wright'ın son derece nadide bir eserine zarar verdi.

 

 

ANİDEN RESMİN ÜZERİNE ATLAYIP TABLOYA DELİK AÇTI

Olay, Grosvenor'ın resmi restore ettiği sırada yaşandı. Kedi aniden resmin üzerine atlayarak, tırnaklarıyla tuvalin üzerinde bir delik açtı.

 

 

TABLONUN DEĞERİ

Grosvenor, tabloyu 2015 yılında 5.250 Sterlin'e (36.450 TL) satın aldığını belirtti.

ESKİ HALİNE DÖNEBİLMESİ İÇİN TABLONUN FİYATI KADAR PARA HARCANMASI GEREKECEK

Öte yandan eser tamamen zarar görmedi, ancak eski haline dönmesi için neredeyse tablonun esas fiyatı kadar harcama yapılması gerekiyor.

London's Tate sanat müzesi, John Michael Wright'ın Barok tarzı portrelerine yüksek değer biçiyor ve onu dönemin öncü yerel İngiliz ressamlarından biri olarak kabul ediyor.

Yorumlar

6
 • birTürk

  6 ay önce Şikayet Et ulan ne yaprak yedin kedi
 • Doğru adam

  6 ay önce Şikayet Et Şu sevimliliğe bak. Değersiz. Şeylere boşuna para yatirmiş. Bence kedinin değeri artdi. Bu kediyi satsa daha fazla eder. Allah kedileri satanistlerden korusun.
  Toplam beğeni
 • zafergülten

  6 ay önce Şikayet Et Serkan Bey evinde kedi besleyenleri kınamış ama,acaba sokaktaki ,yani doğadaki kedilerin halini görmiş mü----soğuktan arabaların motoruna girip can veren ,bir lokma yemek ve içmeye su bile bulamayan,soğuktan,açlıktan hasta olup bir köşede ölüp kalan,ve zalim insanların saldırıları sonucu sakatlanan yada ölen kedileri. 30-40 sene önce belki dediği doğruydu,ama şimdi heryerin site ve apartman dolduğu doğada kedilere ve köpeklere yaşayacak yer mi kaldı.
  Toplam beğeni
  • adanalı

   6 ay önce Şikayet Et vallaha ben yetişebildiğim kadar sokak hayvanlarını besliyorum yeryüzündeki en vahşi yaratık insanoğludur
 • salih

  6 ay önce Şikayet Et daha da değerlendi. kedinin tablosu.
  Toplam beğeni
 • FUY n

  6 ay önce Şikayet Et Patilerine sağlik
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.