Haber 7

24 saat süre verdiler: O bayrakları indirin!

Irak merkezi hükümeti, Kerkük'te bulunan parti binalarına tekrar bayrak asan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bayrakların indirmesi için 24 saat süre verdiğini duyurdu.
GİRİŞ 10.01.2019 23:09 DÜNYA
Metin Boyutu
24 saat süre verdiler: O bayrakları indirin!

Irak merkezi hükümetine bağlı Terörle Mücadele Polis Gücü Kerkük’teki Kürdistan Yurtseverler Birliği binalarına asılan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayraklarını indirmesi, IKBY’ye 24 saat verdiklerini açıkladı.

Eylül 2017’de IKBY'nın eski Başkanı Mesut Barzani’nin gerçekleştirdiği tartışmalı referandumun ardından Irak ordusu, başta Kerkük olmak üzere Erbil ile Bağdat arasındaki bütün tartışmalı bölgeleri kontrol altına almıştı. Söz konusu bölgelerde IKBY bayrakları yasaklanmıştı. Öte yandan dün Irak’ın Kerkük kentinde, IKYB binalarına ve caddelerine Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) bayraklarının asılması krize yol açmıştı. 

 

 

Yorumlar

9
 • BSKN MSJ

  5 ay önce Şikayet Et Barzani kontrolündeki Erbil, YPG koridoru üzerinden Akdeniz'e açılabilseydi, ABD bu koridoru kullanarak Akdeniz'deki savaş gemilerinden alacağı lojistik destekle, Erbil üzerinden İran'ı vuracaktı. Türkiye bu koridoru kesince ABD rotayı değiştirdi ve şimdi de Irak üzerinden "Erbil-Kızıldeniz" koridorunu açmaya çalışacak! Türkiye ile anlaşmasına bağlı olarak Suriye’den kısmen çekeceği kuvvet ve Irak’ın Kuzeyindeki PKK/YPG terörist ordusu, Irak’ta “Erbil-Kızıldeniz” güzergahı üzerindeki üstlere yerleştiriliyor. Sanırım Irak ordusu bunun farkına vardı ve müdahale etmek istiyor. Bu durumda Irak desteklenmeli ve "Dicle Kalkanı" harekatıyla terör ordusu ikiye bölünmeli.
  Toplam beğeni
 • muammer

  5 ay önce Şikayet Et amerikan oyunu.dağdaki çobanlar bile bunu biliyor artık.abd elinde oyuncak çocuklar gibi..
  Toplam beğeni
 • Misafir

  5 ay önce Şikayet Et Amerkan oyunu yine tanıma konusu gündeme getirecekler
  Toplam beğeni
 • Musab

  5 ay önce Şikayet Et maaşları kesiyorlar sonra hemen indiriyorlar
  Toplam beğeni
 • Destan

  5 ay önce Şikayet Et Abidiler geldi bunlar yine şimardi. Tokat lazim bu çapsizlara.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.