Haber 7

Maduro'dan Fuat Oktay'a: 'Selamünaleyküm'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun yemin törenine katıldı. Maduro, konuşması sırasında konuk devlet başkanlarını takdim ederken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı "selamünaleyküm" diyerek selamladı
GİRİŞ 11.01.2019 07:05 DÜNYA
Metin Boyutu

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun yemin törenine katıldı. Maduro için ilk tören Venezuela Yüksek Mahkemesinde düzenlendi.

 

AA'nın haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yüksek Mahkemeye gelişinde anayasa yargıçları tarafından karşılandı. Resepsiyon alanındaki tören şeref defterini imzalayan Oktay; İran, Rusya, Çin, Bolivya ve Filistin başta olmak üzere törene katılan ülke liderleri ve temsilcilerle sohbet etti.

Yemin töreni, Maduro'nun tören salonuna eşi Cilia Flores ile girmesiyle başladı. Alkışlarla tören salonuna giren Maduro, yüksek yargı üyeleri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile tokalaştı. Maduro, yüksek mahkeme başkanının huzurunda yemin ederek göreve başladı.

 

 

Nicolas Maduro, daha sonra salondakilere ve yüksek mahkeme etrafında toplanan vatandaşlara hitap etti. Konuşması esnasında salonda bulunan konuk devlet başkanları ve ülke temsilcilerini takdim eden Maduro, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı "selamünaleyküm" diyerek selamladı ve Oktay'ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı temsilen Venezuela'da olduğunu söyledi.

Yemin töreni Yüksek Mahkemedeki törenin ardından Askeri Akademide devam etti. Tören, burada yapılan geçit töreninin ardından sona erdi.

Yorumlar

41
 • HamidiyeSüvarisi

  5 ay önce Şikayet Et Helal olsun maduroya.siyonist iti bae ve suud yöneticilerden daha iyi bu adam.
  Toplam beğeni
 • Basri Doğan

  5 ay önce Şikayet Et Adamsın
  Toplam beğeni
 • Aslan yürek

  5 ay önce Şikayet Et Adamın hasısın madurro sendik dur duruşunu hiç değiş tirme sen sana yakışanı yapı yorsun leş karkalarına boyun eyme dikdur madurro sen adamsın Allah yarve yardımcın olsun
  Toplam beğeni
 • Eyyubi

  5 ay önce Şikayet Et Bu adam gerçekten sevilen bir lider olma yolunda, sadece bizim açımızdan değil evrensel bir lider olma yolunda , gayri müslim bile olsa adalet insan hakları gözetmek bir insanlık vasfı gerektiriyor ve bunlar Maduro da mevcut.
  Toplam beğeni
 • muşlu tekin

  5 ay önce Şikayet Et ona cevap olarak ''ve aleykum'' denilir..
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.