Haber 7

ABD'den Türkiye açıklaması! Tarih verdiler

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD ile Türkiye'nin askeri düzeydeki görüşmelerinin haftaya devam edeceğini söyledi. Diğer yandan Türkiye heyetinin ABD'ye gideceği duyuruldu. Heyetin Sedat Önal liderliğinde 5 Şubat tarihinde ABD'de olacağı öğrenildi.
GİRİŞ 11.01.2019 17:20 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'den Türkiye açıklaması! Tarih verdiler

ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, ABD ile Türkiye'nin askeri düzeydeki görüşmelerinin haftaya devam edeceğini söyledi.

 

 

Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, "Türkiye ile birlikte Suriye'deki durumun kötüleşmesini engellememiz kritik öneme sahip. Türkiye ile görüşmelerin her iki tarafın kabul edeceği sonuçlar doğurmasını umuyoruz" dedi.

Diğer yandan bir Türk heyetin ABD'ye gideceği duyuruldu. Heyetin Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal liderliğinde 5 Şubat tarihinde ABD'de olacağı aktarıldı. Washington'da yapılacak toplantıda Suriye, PKK, çekilme ve konsolosluk konularının ele alınacağı öğrenildi.

John Bolton geçtiğimiz günlerde Ankara'ya gelerek Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'la bir araya gelmiş, ikilinin görüşmesinde Suriye'deki son gelişmeler masaya yatırılmıştı.

Yorumlar

33
 • Tan

  5 ay önce Şikayet Et pyd topraklarını zayen esed'e vermeye razı, ne diye Türkiye girmesin? Türkiye almasa esed alacak.
  Toplam beğeni
 • Harun

  5 ay önce Şikayet Et Abd askerinin olmadigi 3-4 kasabaya hemen girilip , ciddi bir sinyal verilmeli. Bu topraklar selçuklu ve osmanlidan bize yadigar.. ne kurtarirsak orasi bizim.
  Toplam beğeni
 • Serco

  5 ay önce Şikayet Et Ne BEKLIYORUZ ?..????????????????
  Toplam beğeni
 • hemmet

  5 ay önce Şikayet Et ABD samimi değil. ilişkilerinde güvenilmez hai ndir. Amaç mevzileri güçlendirmek için zaman kazanmak, oyalamaktır.
  Toplam beğeni
 • sionist avcısı

  5 ay önce Şikayet Et abd ye guven yok.!! intikam almaliyz sionistler ve onlarin cakallarindan
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.