Haber 7

'Büyük sırlar ele geçirdik, İsrail endişelenmeli!'

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail özel kuvvetlerinin Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine sızması sırasında büyük sırlar ihtiva eden ekipman ve teknik cihazlar ele geçirdiğini duyurdu.
GİRİŞ 12.01.2019 22:37 DÜNYA
Metin Boyutu

İzzeddin el-Kassam Tugayları sözcüsü Ebu Ubeyde konuyla ilgili yürütülen soruşturmalarla ilgili olarak Gazze'de düzenlediği basın toplantısında çarpıcı bilgiler verdi.

 

 

"BÜYÜK SIRLAR ELE GEÇİRDİK, İSRAİL ŞİMDİ FAZLACA ENDİŞELENMELİ"

Ebu Ubeyde, konuyla ilgili, "Büyük sırlar içeren ekipman ve teknik cihazlar ele geçirdik. Düşman (İsrail) araç ve teçhizatı kullanılmaz hale getirerek bunların buharlaştığını sanmıştı. Düşman ve onun emniyet güçlerinin fazlaca endişelenmesi gerekiyor. Ele geçirdiğimiz bu bilgi hazinesi bize İsrail'le yürüttüğümüz akıl savaşında stratejik üstünlük sağlayacak." ifadelerini kullandı.

 

 

"KİMLİKLERİNİ TESPİT ETTİK! BAZI ARAP ÜLKELERİNDE İSTİHBARAT GÖREVİ ÜSTLENMİŞLER"

Sınırdaki tellerden içeriye sızan İsrail güçlerinin, operasyonu gerçekleştirenler ve güvenliği sağlayanlar olmak üzere 2 gruba ayrıldıklarını ve toplam sayılarının 15 olduğunu belirten Ebu Ubeyde, yapılan soruşturmalar sonucu Gazze'de ve bazı Arap ülkelerinde istihbarat görevini üstlenen özel kuvvetlere mensup kişilerin kimliğinin tespit edildiğini, yine bu kuvvetlerin Ocak-Ekim 2018 tarihlerinde pratik ve teknik eğitim aldıklarının ortaya çıktığını aktardı.

"GÜVENLİK GEREKÇESİYLE YERLERİNİ AÇIKLAMIYORUZ"

Operasyonun, sızma eyleminden birkaç ay önce özellikle Kerm Ebu Salim Sınır Kapısı'ndan Gazze'ye teknik ve lojistik ekipman sokulmasıyla başladığını dile getiren Ebu Ubeyde, bu ekipmanların "güvenlik gerekçesiyle" açıklamayacakları yerlerde muhafaza edildiğini söyledi. 

"DİNLEME SİSTEMİ YERLEŞTİRECEKLERDİ, KENDİ SIRLARI İFŞA OLDU"

Ebu Ubeyde, "İsrail güçleri, operasyonu yerine getirmek için gerekli tüm kamuflaj belgelerini hazırladı. Gazze'deki ailelerin ismini taşıyan sahte kimlik kartları çıkardı. Sahte evraklı iki araç kullandı ve yine bir hayır kurumunun adına sahte evrak düzenledi. Operasyonun amacı, direnişe ait iletişim ağını dinleyecek bir sistem yerleştirmekti. Ancak direniş, İsrail istihbaratının tüm çabalarına ve elindeki tüm imkanı kullanmasına rağmen bu çabasını sonuçsuz bıraktı." diye konuştu.

"AJANLARDAN BİRİSİ, DAHA ÖNCE ULUSLARARASI BİR KURUM BÜNYESİNDE GAZZE'YE GİRMİŞ"

Operasyona katılan kadın askerlerden birinin daha önce Gazze'de faaliyet gösteren uluslararası bir kurumun bünyesinde Gazze'ye girdiğine dikkati çeken Ebu Ubeyde, operasyonun başarısızlığa uğratılmasının, askeri, istihbarat ve güvenlik alanında yaptığı hazırlıkların doğruluğunu kanıtladığını vurguladı. 

İSRAİL ADINA CASUSLUK YAPANLARA ÇAĞRI

Operasyon kapsamında İsrail adına casusluk yapanları tövbe etmeye çağıran Ebu Ubeyde, "Düşmanla sürdürdüğümüz bu savaş çerçevesinde casusluk bataklığına saplanan herkese bir fırsat daha veriyor ve onlara hala tövbe edebilirsiniz diyoruz. Özel İsrail güçlerinin ya da İsrail İç İstihbarat Servisi Şin-Bet (Şabak) subaylarının tuzağa düşürülmesine yardımcı olacak casusların affedileceği ve bir milyon dolar mükâfat alacakları sözünü veriyoruz." ifadesini kullandı.

GEÇEN SALI İSRAİL'E CASUSLUK YAPAN 45 FİLİSTİNLİ HAİN GÖZALTINA ALINMIŞTI

Gazze'deki İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bezm, geçen salı günü, İsrail özel kuvvetlerinin Gazze'nin güneyindeki Han Yunus kentine sızmasıyla ilgili soruşturma kapsamında, İsrail'e "casusluk" yapan 45 Filistinlinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

11 KASIM'DA GAZZE'YE SIZMIŞLARDI

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, 11 Kasım 2018'de İsrail ordusuna bağlı özel kuvvetlerden bir grup askerin sivil bir araçla Gazze'ye sızdığını belirtmişti. 

Gazze'nin 3 kilometre kadar içlerine giren İsrail askerlerinin Hamas'a bağlı birlikler tarafından fark edilmesi üzerine çıkan çatışmada 7 Filistinlinin şehit olduğu ve 1 İsrail askerinin öldürüldüğü aktarılmıştı.

Yorumlar

23
 • Yücel

  6 ay önce Şikayet Et Tarihi yanlış bilen arkadaşlara bu sözlerim . Filistin Osmanlı devletinin dağılma dönemlerinde yahudilere Ingilizler tarafından satılmıştır. Zamanında ingiliz mandası olan Filistin toprakları küçük çete oyunlarıyla göç eden yahudilerin taşkınlıklariyla zamanında Bm tarafından israil devleti kurulmuştur . Sonra 6 gün savaşlarıyla israil suanki toprakların çoğuna sahip olmuştur . Filistin mazlumdur halkının çoğunluğu asimile olmuştur . Onlara dua edelim beddua değil. Uyan ey Mümin uyanın açın tarih okuyun az
  Toplam beğeni
 • Metin

  6 ay önce Şikayet Et erbakan hocamızın da mütiş silahı varmış. tsk ya vermiş. batının füzelerini etkisiz hale getiriyormuş. (kaynak: youtube) adam hayalini anlatıyor, yapabiliriz demek istiyor, armutlar gerçek sanıyor. hayal etmek teknoloji üretmenin başıdır iyidir ama çalışmadan olmaz. Erbakan'ın ki hayaldi gerçek olmadı.
  Toplam beğeni
 • D. bakırlı

  6 ay önce Şikayet Et Acaba benim adım var mı ? Ulan MOSSAD sana güveneceğimize ,şeytana güvenseydik daha iyidi.
 • TÜRK

  6 ay önce Şikayet Et Başarılarınızın devamını diler Allah cc nemuradınız varsa versin amin
  Toplam beğeni
 • metin

  6 ay önce Şikayet Et siz yinede dikkatli olun bunların oyunları bitmez oyun içinde oyun yaparlar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.