Haber 7

Abdurehim Heyit yaşıyor iddiası!

Çin hükümeti tarafından yaklaşık iki yıl önce tutuklanan Doğu Türkistan'ın dünyaca ünlü halk ozanı Abdurehim Heyit'in, hayatını kaybettiği iddia edilmişti. Çin Resmi Ajansı, Abdurehim Heyit'in hayatta olduğunu iddia eden bir videosunu yayımladı.
GİRİŞ 10.02.2019 21:33 DÜNYA
Metin Boyutu

Türk dünyasının önemli sanatçılarından Abdurehim Heyit'in Çin kamplarında zorla tutulduğu ve burada gördüğü işkenceler neticesinde hayatını kaybettiğine yönelik haberler üzerine Çin Resmi Ajansı Abdurehim Heyit'in hayatta olduğunu iddia ettiği bir video yayımladı.

Abdurehim Heyit,yayınlanan videoda "Adım Abdurehim Heyit, Bugün 10 Şubat 2019 , Ulusal yasaları ihlal ettiğim iddiasıyla soruşturma sürecindeyim. Şu an sağlığım iyi. Hiç bir şekilde kötü muameleye maruz kalmadım' diyor ve video o esnada kesiliyor.

 

 

Yorumlar

20
 • sbg

  5 ay önce Şikayet Et bence bu video yalan çünkü oğlu bile işkence yapıldığına dair basına açıklama yapıyor....
 • ATILLA TURK

  6 ay önce Şikayet Et uygur turk soydaslarimizin vatanindan elinizi cekin cin özgürlükten demokrasiden bahsedip baska milletin halklarini haklarini yiyerek baskalarina akil vermeye calismayin o aklinizdakini önce kendinizde bir uygulayin
  Toplam beğeni
 • yoruk

  6 ay önce Şikayet Et çin denizden kuşatma halinde sayılır,çin dünyayla bağlantısını korumak için arakan üstünden yeni bir yol harekatı yapmıştı sonuç batı müslüman sevici oldu birden. çin in tek yolu doğu Türkistan üstünden, burda at izi it izine karışıyor. biz bunu çine karşı batıya karşı kullanıyor olmamız lazım büyük devlet bunu yapardı.
 • Evad ı Fatihan

  6 ay önce Şikayet Et Ne amerika Ne Batı Ne de Kızıl Çin. Yıkılsın Liberal Kapitalizm!
  Toplam beğeni
 • bir sey

  6 ay önce Şikayet Et tamam yasıomus işte tamam
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.