Haber 7

Kutup ayıları şehre indi! Acil durum ilan edildi

Rusya'nın Kuzey Kutbu'na yakın Novaya Zemlya adalarında, çok sayıda kutup ayısı küresel ısınma ve açlık nedeniyle şehir merkezine indi, bölgede acil durum ilan edildi.
GİRİŞ 11.02.2019 04:41 DÜNYA
Metin Boyutu
Kutup ayıları şehre indi! Acil durum ilan edildi

Rusya'da nesli tükenmek üzere olan hayvanlar listesinde bulunan kutup ayıları, küresel ısınma etkisiyle avlanamamaya başlaması üzerine yiyecek aramak için insanların yaşadığı şehir merkezine inerek çöpleri karıştırmaya başladı. Rusya'nın Novaya Zemlya adalarında çok sayıda kutup ayısının şehir merkezine inmesiyle, bölgede acil durum ilan edildi. Kutup ayılarının sayılarının hızla artması nedeniyle bölgede insanlar panik yaşadı. Gün içinde kutup ayılarının sayısı daha da artarak bazıları insanların evlerine ve bahçelerine girdi.

 

 

AYILARI VURMA TALEBİ REDDEDİLDİ

Bölgede kutup ayılarının evlere ve şehir merkezindeki insanlara saldırmaya başlamasının üzerine yerel halk kutup ayılarını vurmak için yetkililerden izin istedi. Yetkililer kutup ayılarının koruma altında olduğu gerekçesiyle kutup ayılarının vurulmasını yasakladı. Bölge valiliği tarafından acil durum ilan edilirken birçok zoolog ve güvenlik birimleri bölgeye sevk edildi. Bazı kutup ayılarının bölgeden alınarak yaşam alanlarına götürülmeye başlandığı ve kutup ayılarına yiyecek verilmeye başlandığı öğrenildi.

 

 

Yorumlar

3
 • Mert

  6 ay önce Şikayet Et İşte en iyi örnek! Çöpler şehrin içine atılmış dağınık vaziyette! İnsanlar bunu yaptığı sürece ısınma devam eder ve böyle güzelim Hayvanların ( aslında tersini söylemek istiyorum ) sonu yaklaşıyor
 • YORUMUSUZ

  6 ay önce Şikayet Et kuzey kutbu erirse olacağı bu
  Toplam beğeni
 • gılgamış türk

  6 ay önce Şikayet Et kutup ayıları mı şehre indi yoksa iki ayaklılar mı ayıların bölgelerini işgal etti ?...
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.