Haber 7

Deyrizor'da DAEŞ-YPG/PKK çatışması şiddetlendi

Suriye'nin Deyrizor ilinde bir beldede sıkışan DAEŞ ile YPG/PKK arasında yeniden başlayan çatışmalar şiddetli şekilde sürüyor. DAEŞ'in bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 YPG/PKK'lı terörist öldü.
GİRİŞ 10.02.2019 23:43 DÜNYA
Metin Boyutu
Deyrizor'da DAEŞ-YPG/PKK çatışması şiddetlendi

Suriye'nin Deyrizor ilinde bir beldede sıkışan terör örgütleri DAEŞ ile YPG/PKK arasındaki çatışmalar şiddetlendi. DAEŞ'in bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 YPG/PKK'lı terörist öldü.

 

 

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Deyrizor ilinde Fırat Nehri'nin doğusunda DAEŞ'in elindeki son belde olan Bagoz'da, DAEŞ ile YPG/PKK arasında yeniden başlayan çatışmalar şiddetlendi.

DAEŞ'li teröristlerin bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda 20 YPG/PKK'lı terörist öldü.

 

 

Öte yandan 4 gün aranın ardından dün akşam saatlerinde beldeye yeniden saldırı başlatan ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin bombardımanı da sürüyor.

DEYRİZOR'DA SON DURUM

ABD'nin havadan, Fransa'nın karadan topçu atışlarıyla destek verdiği YPG/PKK, 11 Eylül 2018'den bu yana DAEŞ'i Deyrizor'dan tamamen çıkarmak için saldırılar düzenliyor. Halihazırda DAEŞ, Deyrizor ilinin doğu kırsalında sadece Bagoz beldesinde varlık gösteriyor. Deyrizor'da Fırat Nehri'nin batısındaki bölgede ise Esed rejimi güçleri bulunuyor.

Yorumlar

41
 • dadaş

  6 ay önce Şikayet Et sırtını bunlara yaslayan hainler yaslarını tutsun
  Toplam beğeni
 • Bilge han -02

  6 ay önce Şikayet Et ABD sen yaparsan yap Türk Askeri Suriye girecek Allah'ın izniyle Suriye topraklarında bulunan bütün terör örgütlerini imha edecektir dünyanın gelmiş geçmiş en büyük terör örgütü bizzat Amerika kendisidir dünyada bu alacaklara dur diyecek bir devlet yokmu acaba ABD'nin Allah bin kere belasını versin diyorum yüce Allah ordumuzu ve devletimizi milletimizi korusun inşallah.
  Toplam beğeni
 • halil

  6 ay önce Şikayet Et ikisi de kardeş bir tuhaflık var taşırken falan patlamış ola bilir mi ?
  Toplam beğeni
  • o kardeşlerin

   6 ay önce Şikayet Et tasmalarını tutan amarikadır
   Toplam beğeni
 • KAYSERİLİ

  6 ay önce Şikayet Et öldü demek onlara güzel söz olur gebermiş denmesi lazım ne güzel yakışıyor darısı geride kalanlara İnşallah amin.
  Toplam beğeni
 • kahta

  6 ay önce Şikayet Et yalan inanmayın. babası bir bunların algı yapıyor kafirler.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.