Haber 7

Maduro'dan flaş hamle! Askerler sahaya indi

Venezuela ordusu, ABD ve çevre ülkelerle gerginlik yaşanan bir dönemde 5 gün sürecek askeri tatbikata başladı.
GİRİŞ 11.02.2019 07:25 DÜNYA
Metin Boyutu
Maduro'dan flaş hamle! Askerler sahaya indi

Venezuela ordusu, askeri müdahale tehditlerinin arttığı  bir dönemde 5 gün sürecek tatbikata başlarken, Devlet Başkanı Nicolas Maduro da  ABD liderine, "Donald Trump da dışarı, tehditleri de dışarı." dedi. 

 

 

Latin Amerika'da İspanyol yönetimine karşı bağımsızlık hareketine  liderlik eden Simon Bolivar'ın Angostura Konuşması'nın 200. yıldönümü dolaysıyla Venezuela'da askeri tatbikat düzenlenmeye başladı.

Tatbikat dolaysıyla Miranda eyaletinde bulunan Guaicaipuro Askeri  Üssü'nde yapılan askeri törene, kara ve hava birliklerinin komutanlarının yanı sıra Devlet Başkanı Maduro ve Savunma Bakanı Vladimir Padrino Lopez de katıldı.

 

 

Burada Askerlere seslenen Maduro, Simon Bolivar'ın söz konusu  konuşmasında bağımsızlık mücadelesinin temel ilkelerini belirlediğine dikkati  çekerek, "İşte silahlı kuvvetler burada, 200 yıldır istikbali için savaşan bir vatanın onurunu ve haysiyetini savunan insanlar burada. Donald Trump da dışarı tehditleri de dışarı." diye konuştu.

ABD'nin askeri müdahale tehditlerinin arttığı bir dönemde başlayan ve  15 Şubat'a kadar sürecek tatbikatta, ordunun operasyonel hazırlığı ile olası  milis güçleri ile ortak çalışma kapasitelerinin test edilmesi amaçlanıyor.

 

Yorumlar

20
 • Mert

  6 ay önce Şikayet Et Maduro değil Mağdur o :-)
 • Adnan

  6 ay önce Şikayet Et Amerika Vietnam'daki gibi Venezuela'da da boğulacak İnşallah.
  Toplam beğeni
 • M.Ali Efendioğlu

  6 ay önce Şikayet Et vatanını, milletini, bayrak ve bağımsızlını EMPERYALİST kan emen vampirlere teslim etmeyen MADURO'YU alkışlıyoruz, İNSAN ODAKLI DURUŞUNDAN DOLAYI..
  Toplam beğeni
 • fatih

  6 ay önce Şikayet Et helal sana maduro
  Toplam beğeni
 • MRS

  6 ay önce Şikayet Et Zafer inananların kazanacaksınız inşallah dikdur eğilme Maduro
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.