Haber 7

Dünya diken üstünde: Açık açık tehdit etti

ABD Başkanı Donald Trump, 40. yıl dönümünü kutlayan İran yönetimine yönelik olarak, 'İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor.' ifadesini kullandı.
GİRİŞ 12.02.2019 03:55 DÜNYA
Metin Boyutu

Trump, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda İran yönetimi için sert değerlendirmelerde bulundu.

 

ABD Başkanı Trump, paylaşımında, İran yönetimine atfen, "40 yıllık yolsuzluk, baskı ve terör. İran'daki rejim sadece 40 yıllık bir başarısızlık üretti. İran halkı daha parlak bir geleceği hak ediyor." ifadesini kullandı.

BOLTON'DAN AÇIK TEHDİT

 

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton da Beyaz Saray'ın Twitter hesabından paylaşılan video mesajında İran yönetimini açıktan tehdit etti. 
İran'ın kendi halkını ve bölgesindeki ülkeleri "terörize" ettiğini savunan Bolton, "İran, kürenin her yerindeki insanların gözünü korkutmak için hala nükleer silahlar elde etme peşinde." değerlendirmesinde bulundu.

Yaklaşık 1 dakikalık videoda İran'ın Suriye, Irak, Yemen ve Orta Doğu'da "uluslararası terörizmin ana finansörü olmayı sürdürdüğünü" iddia eden Bolton, Tahran'ın amaçlarının kabul edilemez olduğunu belirtti.

"BUNDAN SONRA KUTLAYACAK YIL DÖNÜMÜNÜZ KALMAYACAK"

Bolton, "Belki de en kötüsü İran halkı ciddi sıkıntı çekiyor, işsizlik oranı rekor seviyelerde, enflasyon tüm zamanların en üst seviyesinde ve İran yerel parası yerlerde sürünüyor. Bundan sonra kutlayacak çok fazla yıl dönümünüzün kaldığını sanmıyorum." ifadesini kullandı.

İran karşıtı şahin görüşleriyle bilinen Bolton, önceki mesajlarında da açık bir şekilde İran yönetimini tehdit etmiş ve bu ülkeye karşı tüm seçeneklerin masada olduğunu söylemişti.

ABD Başkanı Donald Trump, İran ile 2015'te imzalanan nükleer anlaşmadan 8 Mayıs 2018'de ülkesini geri çekmiş ve İran'a yönelik çok sayıda ekonomik yaptırım kararı almıştı.

Yorumlar

103
 • Önder

  4 ay önce Şikayet Et Libya ve irak halkida parlak geleceği hak ediyorlardı.gordukleri bombaların parlakligiydi.
  Toplam beğeni
 • Afyok

  4 ay önce Şikayet Et İran a girmeye cesaret edemiyor yarasa sürüleri ırak a benzemez orasi
  Toplam beğeni
 • bekir cizmeci

  4 ay önce Şikayet Et Bu sekilde cikislarla devletlerin halklari yonlendiriliyor ve devletine kiyam ediyor sonunda ayni halkin kollari birbirini kirmaya basliyor..Uyanik olmak lazim.Kucuk hesaplarla devletini ve milletini satmamak lazim..Ornek PKK,PYD,YPG v,s, turkiyenin kaybi 40000,onlarinki ne kadar bilmiyorum ama hepsi de bolgenin cocuklari.Var mi hic amerikali zayiat.Uyanin be insanlar.
 • Göktürk

  4 ay önce Şikayet Et aşağılık kan emici katil sürüsü sana ne iran halkının geleceğinden gerçekleri söylemeye başlasanız iran petrolü geleceğimizi ilgilendiriyor gibi demokrasi aldatmacasıyla katlettiğiniz hangi ülke huzur buldu acaba
 • yusuf demir

  4 ay önce Şikayet Et ırakta da libyadada ayni senaryo başrol oyunculari değişik ne verdiniz liderlerini yaktığınız yerlere kizlarina tecavüz karılarına tecavüz çocuklarının organlarını satan liderler sıra irandami
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.