Haber 7

İsrail paylaşımı ortalığı karıştırmıştı! Özür diledi

ABD Kongresi'ne giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan İlhan Omar, kendisine yönelik anti-semitizm suçlamalarına yanıt verdi.
GİRİŞ 12.02.2019 10:30 DÜNYA
Metin Boyutu
İsrail paylaşımı ortalığı karıştırmıştı! Özür diledi

ABD Kongresi'ne giren ilk başörtülü Müslüman kadın unvanını taşıyan İlhan Omar, hakkındaki anti-semitizm suçlamalarına karşılık Twitter'dan açıklama yaptı.

 

 

Anti-semitizmin gerçek olduğunu belirterek, bunu kendisine öğreten Yahudi arkadaşlarına teşekkür eden Omar, "Amacım Yahudi seçmenlerimi ve Amerikalı Yahudileri kırmak değildi. Kimliğim üzerinden bana saldıranlardan da beklediğim gibi her zaman geri adım atmaya ve eleştiri yoluyla düşünmeye istekli olmalıyız. Bu sebeple net bir şekilde özür dilerim" ifadesini kullandı.

İsrail paylaşımı ortalığı karıştırdı!

 

 

"LOBİLERİN PROBLEMLİ ROLÜNÜ VURGULAMAYA DEVAM EDECEĞİM"

Omar, lobi yapan firmaların ABD siyasetine verdiği zarar konusundaki sözlerinin ise arkasında olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti: "Amerikan İsrail Halkla İlişkiler Komitesi (AIPAC), Ulusal Tüfek Derneği (NRA) veya fosil yakıt endüstri lobilerinin siyasetimizdeki problemli rolünü vurgulamaya devam edeceğim. Çok uzun zamandır devam eden bu konuyu dikkate almalıyız."

ABD Temsiciler Meclisi'nin ilk başörtülü Müslüman kadın üyesi unvanını alan Omar, inancı sebebiyle hakaret ve eleştirilere maruz kalmış, son olarak Cumhuriyetçi Senato lideri Senatör Kevin McCarthy tarafından anti-semitizm ile suçlanmıştı.

Omar ise McCarthy'i İsrail lobilerinden para almakla suçlamıştı. Omar'ın bu ifadesini anti-semitizm olarak değerlendiren birçok Cumhuriyetçi kongre üyesi Omar'a tepki göstermiş, Demokrat Temsilciler Meclisi lideri Nancy Pelosi başta olmak üzere Demokrat siyasetçiler de Omar'ın özür dilemesini istemişti.

Yorumlar

8
 • misafir

  8 ay önce Şikayet Et Boşu boşuna özür dilemişin,bundan sonra sana huzur vermezler demokrasi falan hikaye!
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  8 ay önce Şikayet Et Kahrolsun israiil kefereleri.
  Toplam beğeni
 • akif

  8 ay önce Şikayet Et Hala Don KİŞOT'luk yapmaya çalışıyorsun ,ABD Başkanı bile kendini o lobilerin elinden kurtaramazken sen sadece bir senatör.
  Toplam beğeni
  • esas

   8 ay önce Şikayet Et O zaman herkes teslim olsun öyle mi? Adalet ne olacak sessizliğe mi kurban gidecek . Bir konuş yolculardan destek gelecektir. Gelene kadar yoklarsın ve bir gün destek çığ gibi olur. Çünkü adaletsizlik vicdanları rahatsız eder taşar.
 • Osmanlı

  8 ay önce Şikayet Et holokost endüstrisi, N. G. Finkelstein
  Toplam beğeni
 • kara

  8 ay önce Şikayet Et Inanin artik insanlar oyle bi kiliga giriyoki gercek mi yalan mi soyledikleri bile belli olmuyo
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.