Haber 7

ABD jetleri vurdu: En az 70 ölü

Suriye Arap Haber Ajansı (SANA), ABD öncülüğündeki koalisyon savaş uçaklarının Irak sınırına yakın bir bölgeye düzenlediği hava saldırında 70 sivilin hayatını kaybettiğini duyurdu.
GİRİŞ 12.02.2019 13:01 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD jetleri vurdu: En az 70 ölü

SANA'nın haberinde, Deyrizor kırsalının güneydoğu kırsalındaki el Bağuz Köyüne düzenlenen saldırıda 70 sivilin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı belirtildi.

 

 

"DİREK SİVİLLERİ HEDEF ALDILAR" İDDİASI

Ajans, koalisyon tarafından DAEŞ'e karşı yapıldığı belirtilen saldırıda, kamptaki sivillerin hedef alındığını yazdı.

 

 

ABD öncülüğündeki koalisyon ise bölgenin DAEŞ kontrolünde olduğunu iddia ediyor.

Yorumlar

35
 • Aaaa

  5 ay önce Şikayet Et Bir katliammm
 • Ali

  5 ay önce Şikayet Et Türkiye yaptığı eperasyonlarda bir tek sivile zarar versmed. Bu kafirler ya, dünyada ses çıkaran yok. Kendi icat ettikleri terör örgütleri ile Müslümanları katlediyorlar. Rabbim bu zalimleri kahretsin.
 • Avrupa

  5 ay önce Şikayet Et Deaş bölgesi olması sivil katliamını mı gerektiriyor
 • Sinan

  5 ay önce Şikayet Et Orada ölen 70 sivil buraya gelseydi bazı içine chp kaçmış muhafazakarlar hep bir ağızdan iğrenç bir şekide " defolun gidin" demeyecekler miydi? Dürüst olun dürüst. 5 dakika delikanlı olun sizi gidi cep müslümanları sizi.. Uzaktaysa yalandan acırım, yanımdaysa kovalarım. Ne ulan kedi mi bunlar ?
 • AYAZ

  5 ay önce Şikayet Et Ziraata, insana ve hayvana zarar veren,onları öldüren haşeratı öldürmemek için ilaçların kimyasını değiştiren kafirler,Müslümanları haşerattan daha tehlikeli görüp hiç merhemet göstermeden katliam yapıyor.Biz Müslüman olarak ses çıkarmıyoruz. Haçlıdan mı ses çıkarmasını bekliyor medet umuyoruz. O kafirlerin Müslümanlara getireceği demokrasi bu işte. Öldürülen Müslüman olmasa dahi bu bir kıyım,bunca öldürülen bir akrep, bir zehirli yılan bile olsa bir telef, bir israf,Kendimin girme tehlikesi olmasına rağmen,şükürler olsun Rabbihim Cehennemi yaratmış.Mübarek Cehennem, Bu kafirleri bekliyor Rabbim ateşini kükretiyor İnşallah.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.