Haber 7

Guaido'dan İsrail açıklaması: Çalışmalara başladık!

Venezuela'da kendini ülkenin geçici devlet başkanı ilan eden Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido, ülkesinin İsrail ile olan ilişkilerini düzeltmek için çalışmalara başladıklarını söyledi.
GİRİŞ 12.02.2019 13:54 DÜNYA
Metin Boyutu
Guaido'dan İsrail açıklaması: Çalışmalara başladık!

İsrail'in "Israel Hayom" gazetesine konuşan muhalif lider Guaido, Venezuela ile İsrail arasındaki ilişkilere yönelik değerlendirmelerde bulundu.  

 

 

Guaido, ülkesindeki Yahudi toplumunun "çok aktif" olduğunu ve Venezuela toplumuna "büyük katkı" sağladığını dile getirdi. 

Ülkesinin Tel Aviv ile olan ilişkilerine değinen Guaido, "İsrail'le ilişkilerimizi düzeltmek için çalışmalara başladık. İsrail ile ilişkilerin istikrara kavuşturulması için yürütülen sürecin dorukta olduğunu bildirmekten dolayı çok mutluyum." ifadelerini kullandı. 

 

 

Venezuela Ulusal Meclis Başkanı Juan Guaido'nun 23 Ocak'ta kendisini ülkenin "geçici devlet başkanı" ilan etmesinin ardından Filistin Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamayla, Filistin'in Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro'nun yanında olduğu mesajı verilmişti. 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise ülkesinin Guaido'yu Venezuela'nın "geçici devlet başkanı" olarak tanıdığını duyurmuştu. 

Eski Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, İsrail'in 2008-2009'da Gazze'ye düzenlediği geniş çaplı saldırılara tepki göstererek Filistin'e desteğini açıklamıştı. Mevcut Devlet Başkanı Nicolas Maduro da eski Devlet Başkanı Chavez'in izinden giderek Filistin'in yanında yer alan politikalar izledi.

Yorumlar

26
 • Mert

  8 ay önce Şikayet Et Bu adam Venezuela nin vatan hainidir.. Venezuela liranın bunu anlaması 150 yıl sürecek. Onlara kahraman diye yutturulacak. Ülke sömürge haline gelecek.. Uçak araba üretmeyecek ve hep ithal edecek.. Hep demokrasi laiklik falan konuşulacak.. Sahte kahramanlar masa başında oturup sahte tarih yazacak.. Hep aynı senaryo işliyor..
 • Efeler

  8 ay önce Şikayet Et Zaten Trump, ın hedefi o bütün etrafındaki Ülkeleri İsrail dostu yapmak. Ve Kudüsü tanıttırmak.
 • vuslat

  8 ay önce Şikayet Et İnsanda biraz onur biraz şahsiyet olmazmı? Vatanını ABD'ye satmak Alçakların işidir.
  Toplam beğeni
 • mehmet

  8 ay önce Şikayet Et amerika hain ihraç etmede de bir numarak aynı osmanlıya yaptıklarını diğer ülkekerede yapıyorlar..
  Toplam beğeni
 • şahin

  8 ay önce Şikayet Et Hain. Her yerde haindir. Her ülkenin bağrında demek ki böylesi satılmışlar barınırmış.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.