Haber 7

Sürenin dolmasını beklemediler! Ülkeyi terk ettiler!

Venezuela hükümetinin, ülkeyi terk etmeleri için 72 saat süre tanıdığı ABD'li diplomatlar, belirlenen süre dolmadan ülkeden ayrıldı.
GİRİŞ 14.03.2019 22:41 DÜNYA
Metin Boyutu
Sürenin dolmasını beklemediler! Ülkeyi terk ettiler!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, yaptığı yazılı açıklamada, bugün  Venezuela'da kalan tüm ABD'li diplomatlar ülkeyi terk ettiğini bildirdi.

 

 

Pompeo açıklamasında, "Bunun onlar için zor bir durum olduğunu  biliyorum çünkü onlar kendilerini Venezuela halkının demokrasi ve daha iyi bir  gelecek içinde yaşama arzularına destek vermeye adamışlardı." ifadesini kullandı.

Pompeo ayrıca ABD yönetiminin, kendini geçici devlet başkanı ilan  eden Juan Guaido'yu meşru lider olarak tanımaya devam edeceğini vurguladı.

 

 

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, salı günü yaptığı  açıklamada, ABD'li diplomatların 72 saat içinde ülkeyi terk etmelerini istemişti.

Yorumlar

30
 • Vatansever

  5 ay önce Şikayet Et Hırsızlar bunlar. Girdikleri yerden ne çalsam derdine düşüyorlar. Gerekirse dünyadan da defolun...
 • kadir

  5 ay önce Şikayet Et abd teror devletinin olmadigi yer cok daha yasanir olmustur nereye abd teror devletinin eli uzanmissa orasi yasanmaz olmustur birakin baska milletlerin yakasini defolun gidin siyon usagi terorsit soysuzlar.
 • vatan evladı

  5 ay önce Şikayet Et Büyükelçilikmi yoksa kalemi katillerin ne iş yaptığı açıkta
 • dadaş35

  5 ay önce Şikayet Et Katil ABD karıştırıp iç savaş çıkaracağı yerlerde önce Demokrasiden söz eder ki O ülkenin Kılıçtaroğulları ortaya atılsın Ne Demokrasisinden bahsediyorlar Sömürgeciler İşte venezuelanın Kılıçdaroğluda çıktı ortaya.
 • Vatandaş

  5 ay önce Şikayet Et Abd'nin ülkemizi terk etmelerini bekliyoruz. Nato'da müttefikiz dediğimiz böyle müttefik olmaz olsun. Darbelerle zaten ülkemize nefes aldırmadılar.Terör örgütlerine verdikleri destek de artık açıkça ve gözümüze soka soka yapılıyor.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.