Haber 7

Kaşıkçı cinayetinden şok eden detay: Suikast timi prim istemiş

Geçen yıl Ekim ayında Suudi Arabistan'ın İstanbul'daki başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedi hâlâ bulunamazken, New York Times'a konuşan yetkililer, suikast timinin cinayetten bir yıl önceye kadar yoğun bir tempoda çalıştığını açıkladı. Öyle ki geçen yıl Ramazan Bayramı sırasında da başka muhalifleri susturmak için çalışan suikast timinin liderinin Prens'ten prim istediği ortaya çıktı.
GİRİŞ 18.03.2019 10:51 DÜNYA
Metin Boyutu
Kaşıkçı cinayetinden şok eden detay: Suikast timi prim istemiş

Bütün dünyayı şaşkına çeviren Cemal Kaşıkçı cinayeti sonrasında henüz gazetecinin cesedi bulunamadı. Faillerinin de isimleri resmi olarak açıklanmazken New York Times, ABD'li yetkililere dayandırdığı haberinde, Riyad yönetiminde söz sahibi olan Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın kurduğu özel bir infaz timinin Kaşıkçı cinayetinden bir yıl önceye kadar muhaliflere karşı operasyon gerçekleştirdiğini yazdı.

 

 

New York Times'ın haberinde Selman'ın yetki verdiği ekibin, ülke dışında yaşayan muhalifleri izlediği, kaçırdığı, gözaltına aldığı ve işkence ettiği aktarılıyor. İstihbarat belgelerine ve raporlara ulaşan ABD'li yetkililer, "ABD’li yetkililerin Suudi Hızlı Müdahale Grubu adını verdiği ekip 2017'nin başından beri en az 12 muhalifi yakaladı. Bu muhalifleri yaşadıkları ülkelerden kaçırarak Kral Selman ve Veliaht Prens'in sahibi olduğu saraylarda hapis tutuyorlar" ifadesini kullandı.

Bu infaz timinin geçen yıl yaz aylarında çok yoğun bir şekilde çalıştığını öne süren ABD'li yetkililer, Hızlı Müdahale Grubu'nun liderinin Prens Selman'ın baş danışmanıyla iletişim halinde olduğunu ifade etti. Yetkili, "O kadar yoğun çalışıyorlardı ki, grubun lideri Prens Selman'ın baş danışmanıyla bir araya geldi ve Ramazan Bayramı'nda Selman'ın ekibe prim verip vermeyeceğini sordu" dedi.

 

 

Yorumlar

4
 • Hüseyin

  8 ay önce Şikayet Et En uygun pirimi inşallah siz canilere inşaallah Mevla verecektir cehennem kütüklerine.
 • Ayten kaya

  8 ay önce Şikayet Et Muslumanlarin yuz karasi senin o kokusmus varligin resulallahin memeleketine yakismiyor cik cik israile yerles amerika ingiltereye yerles yeterki git yaptiklarinin hesabini mutlaka oficeksin birgun
 • dadaş35

  8 ay önce Şikayet Et Bırakın bu dünyadayken cehennemlerını hazırlasınlar.
 • abd

  8 ay önce Şikayet Et Arkasında abd ve İsrail olunca göz göre göre adamı ortadan kaldırdılar ve hiçbir şey olmamış gibi yanlarına kar kaldı. Allah sizi kahretsin melunlar.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.