Haber 7

Skandal ifadeler! 'Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan'

Yunan basını Ekrem İmamoğlu'nu övmeye çalışırken skandal ifadeler kullandı: "Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan"
GİRİŞ 12.04.2019 15:02 DÜNYA
Metin Boyutu

31 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde İstanbul sonuçları için itiraz süreci devam ederken, dünyanın dört bir yanından sonuçlarla ilgili yorumlar geliyor. 1 Nisan'da CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun 29 bin oy farkla önde olduğu İstanbul sonuçlarında itiraz neticesinde 11 Nisan itibarıyla fark 14 binin altında düştü. YSK kesin sonucu açıklamazken CHP ile birlikte ittifaklarında bulunan İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP kutlamalara çoktan başladı. Bu sevinç gösterilerine FETÖ üyeleri ve Kandil'deki teröristler de eklenirken yurt dışında da benzer manzaralar yaşandı. ABD, Almanya, Fransa'da resmi ağızlardan yerel seçimleri etkilemeye çalışan açıklamalar gelirken Batı basını Türkiye’ye yönelik karalama ve algı operasyonlarında devam etti.

Ancak bu sevinç çığlıklarından biri gören herkese "Pes" dedirtti. İngilizce olarak yayın yapan Yunan Themanews isimli internet sitesi, CHP'li belediye başkan adayı için "Ekrem İmamoğlu: İstanbul'u fetheden Yunan" başlığını attı. İmamoğlu'nun Trabzonlu olduğunu ve kökenlerinin Pontus olduğunu yazan haber sitesi, "Pontus kökenleri taşıyan ve Yunanca konuşan Konstantinapolis'in yeni belediye başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en güçlü olduğu ve kendi adayı Binali Yıldırım'ı desteklediği İstanbul'un fatihi oldu" ifadelerini kullandı.

 

 

Yunan basını 31 Mart sonrasında bir başka haberde "Ayasofya'nın intikamı" başlığını atarken İngilizce yayın yapan bir başka Yunan haber sitesi Keeptalkingreece ise Yunanistan'nın kuzey batısında yer alan Giannitsa kentini ziyaret eden Ekrem İmamoğlu'nun Pontus dansı yaptığı ve Yunanca konuştuğu bir video paylaşmış ve "İstanbul’un yeni başkanı bir Pontus", "… Yunanlılar, Yunanca'nın Pontus lehçesini konuşan Türklerin, 1920-22 arasındaki savaştan sonra Müslüman olan Kripto-Hristiyan olduklarına inanıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar

213
 • Kemal

  3 ay önce Şikayet Et Bir önceki başkanlık yaptığı belediyde makaryos heykeli dikmesi iddiayı destekler nitelikte.
  Toplam beğeni
 • İsa

  3 ay önce Şikayet Et Görün şimdi gerçeği EYT liler, soğancılar, patetesciler ve daha bir çoğu tepki olsun diye kime oy verdiğinizi.
  Toplam beğeni
 • Osmanlı

  3 ay önce Şikayet Et Türkiyenin yatırımının yüzde ellisini alan İstanbul halkından bunu takdir edemeyenlerinin gözüne dizine dursun.Elin yunanı, israili, fransızı pkk si İstanbulun el değiştirdiğine seviniyorsa bu durumda başımızı iki elimizin arasına alıp düşünmemiz gerekir.Tabi düşünecek beyin varsa
  Toplam beğeni
 • misafir

  3 ay önce Şikayet Et ya biriniz emziginiverin sussun bu yaaa muhtar bile olamaz bu zihniyetliler
 • Domuz avcisi

  3 ay önce Şikayet Et Yaa neymis bizim cok laikciler,adam Rummus,bu is hicde iyiye gitmiyor biz bu ülkeyi ne laikcilere nede Hacli hayranlarina yediririz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.