Haber 7

Arnavutluk'ta sokaklar karıştı!

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da binlerce muhalif, sosyalist hükümetin ve Başbakan Edi Rama’nın istifası için gösteri yaptı. Ellerinde afişlerle slogan atan göstericiler, Başbakan Edi Rama'nın istifasını ve erken seçimlere gidilmesi istedi.
GİRİŞ 14.04.2019 12:35 DÜNYA
Metin Boyutu
Arnavutluk'ta sokaklar karıştı!

Göstericiler ilerleyen saatlerde parlamento binası önündeki polis kordonunu aşarak binanın kapıları önüne geldi ancak kapıları zorlayarak içeri girmeye çalışmadı. 

 

 

Göstericiler polise sert cisimler ve havai fişeklerle saldırdı. Polis göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Göstericiler parlamento binasının yakınında park etmiş arabaları da ateşe verdi. 

 

 

Göstericilerden 15 kişi polisin attığı göz yaşartıcı bomba kutularının isabet etmesiyle yaralandı. İçişleri Bakanı Sander Lleshaj, protesto gösterilerinde 5 polisin yaralandığını söyleyerek polise yapılan saldırıyı kınadı. Yaralıların en yakın sağlık kuruluşlarına kaldırıldığı bildirildi. 

Merkez Sağ Demokrat Parti önderliğindeki muhalefet, Başbakan Edi Rama'nın Sosyalist Partisi hükümetini rüşvete bulaşmak ve organize suç örgütleriyle bağlantılı olmakla suçluyor. 4 saatten uzun süren gösteriler, gece yarısından sonra durduruldu. 

Yorumlar

3
 • Yakub

  3 ay önce Şikayet Et Büyük iskender bu bölgeden çıkmıştır. Belki yeni bir büyük iskender daha çıkar bakın bakalım.
  Toplam beğeni
 • asi

  3 ay önce Şikayet Et ABD 3. Dünya savaşı çıksın istiyor her yerde abdnin parmağı var Her yer yangın yeri
  Toplam beğeni
 • Vanti

  3 ay önce Şikayet Et Türkiye kiminle yakın olsa işbirliği olsa o ülkeler karışıyor . Gelecek ambargo çok kötü durumda bırakıcak ülkemizi çevremizde birtane ülke kalmıcak
  Toplam beğeni
  • Salih

   3 ay önce Şikayet Et Biz Azerbaycan Turkleri ölümüne her zaman yaninizdayiz. Abd kiminle dans etdigini hala anlamamis. Onlarin askerleri para icin harbe girer. Ama turkler şehadet icin vatan ici. Ben afganistanda calisiyorum. Burda amerikali hollanladi almanlar da var. Inanin hic birine selam bile vermiyorlar. Bizleri gorunce baş eyiyorlar karsimizda. Farkimiz budur!
   Toplam beğeni
  • KaraKartal

   3 ay önce Şikayet Et Aynen katılıyorum. Hangi Ülke ile yakınlaşsak birşeyler oluyor. Bu durum çok iyi analiz edilmelidir. Duygusallıktan kurtulmamız lazım. Sırada hangisi var: Sırbistan mı? Malezya mı? Abd, İsrail, bae, arabistan, fransa, ingiltere...hepsine kendi silahları ile karşılık vermeliyiz. Bizde onların yakın olduğu ülkelerde aynı yöntemi kullanmalıyız. Dişe diş...
   Toplam beğeni
  • milli_irade

   3 ay önce Şikayet Et katılıyorum
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.