Haber 7

Kudüs Valisi gözaltına alındı

İşgalci İsrail güçleri, Kudüs ve Batı Şeria'da aralarında Kudüs Valisi Gays'ın da bulunduğu 18 Filistinliyi gözaltına aldı.
GİRİŞ 14.04.2019 18:22 DÜNYA
Metin Boyutu
Kudüs Valisi gözaltına alındı

İsrail güçleri, işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistin yönetimine bağlı Kudüs Valisi Adnan Gays'ın da aralarında bulunduğu 18 Filistinliyi gözaltına aldı.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Doğu Kudüs'te Vali Gays'ın da aralarında bulunduğu 5 Filistinli İsrail güçleri tarafından gözaltına alındı.

 

 

Gece geç saatlerde evine düzenlenen baskının ardından gözaltına alınan Gays'ın bölgedeki bir gözaltı merkezine götürüldüğü belirtildi.

Son olarak 27 Şubat'ta gözaltına alınan Kudüs Valisi aynı gün çıkarıldığı İsrail mahkemesince serbest bırakılmıştı.

 

 

Batı Şeria'da 13 gözaltı

Öte yandan Filistin basınında yer alan habere göre, Batı Şeria'nın çeşitli bölgelerine gece düzenlenen baskınlarda "terör eylemlerine karıştıkları" iddiasıyla 13 Filistinli gözaltına alındı.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık evlere baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli iddialarla Filistinlileri gözaltına alıyor. Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sıradan hale gelen gözaltılar sonrası aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu Filistinlilerden bazıları günlerce gözaltı merkezlerinde tutuluyor.

Filistin resmi kaynaklarına göre, İsrail hapishanelerinde 500'e yakını idari tutuklu, 230'u çocuk olmak üzere 5 bin 700 Filistinli bulunuyor.

İsrail "idari tutukluluk" adını verdiği uygulamayla Filistinlileri istihbarata dayalı olarak 1 ila 6 ay alıkoyabiliyor. Tutuklunun, "İsrail'in güvenliği için tehlike teşkil ettiğine" karar verilmesi halinde ise askeri hakim, suç isnadında bile bulunmadan tutukluluk süresini 5 yıla kadar uzatabiliyor.

Yorumlar

9
 • vatandas

  3 ay önce Şikayet Et Hitler lerini istiyorlar. öclerini kendi elleriyle alabilmek için, ama malesef kendilerini öldüremiyorlar. Çünkü yeni ortadoğudaki israil in adı artık, "hitler israili" olmuştur. Buradanda, "Bir kişiden ne kadar çok nefret edersen, sonunda ona benzersin" sözünün gerçekliği ortaya çıkıyor..
  Toplam beğeni
 • doğru söz

  3 ay önce Şikayet Et Acı sonunuz yakın kafirler
  Toplam beğeni
 • Misafir

  3 ay önce Şikayet Et Yaşasın zalimler için CEHENNEM...
  Toplam beğeni
 • Fatih

  3 ay önce Şikayet Et Müslümanlar keferenin emrinde olduğu sürece ümmete huzur yok.bakınız suudi bae mısır vs.hepsi yahudinin uşağı olmuş.
  Toplam beğeni
 • Albastı

  3 ay önce Şikayet Et Filistin gün gelecek bize bağlanacak inşallah sonra Yunan’ı nasıl denize döktüysek İsrail’i de denize dökeceğiz
  Toplam beğeni
  • Smart

   3 ay önce Şikayet Et Hayalperest. Türkiyeyi süper güç zannettin galiba
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.