Haber 7

ABD'de dehşet! Çok sayıda ölü var

ABD'nin güney eyaletlerinde etkili olan şiddetli kasırga ve oluşan sellerde en az 8 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
GİRİŞ 15.04.2019 10:13 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'de dehşet! Çok sayıda ölü var

Associated Press ajansının haberine göre, ABD'nin Teksas, Mississippi, Louisiana, Arkansas ve Georgia eyaletlerinde şiddetli kasırga ve yağışlar 3'ü çocuk, 8 kişinin ölümüne, onlarca kişinin de yaralanmasına neden oldu.

 

 

Can kayıplarının kasırga nedeniyle araç ve evlerin üstüne devrilen ağaçların altında kalma ve şiddetli yağışlardan oluşan sellerde boğulma şeklinde gerçekleştiği kaydedildi.

 

 

Kasırgalar nedeniyle özellikle Teksas'ın doğu bölgelerinde ev ve iş yerlerinin kullanılamayacak şekilde zarar gördüğü ve yaklaşık 90 bin kişinin de elektrik kesintilerinden etkilendiği aktarıldı.

Mississippi'de Eyalet Üniversitesi kampüsü civarında oluşan hortumdan dolayı 21 bin öğrencinin bodrum katlarına sığınarak hava şartlarının düzelmesini beklediği ifade edildi.

Ulusal Meteoroloji servisinden yapılan açıklamada, kasırganın oluşturduğu hortumlarda rüzgarın saatte 225,3 kilometre hıza ulaştığının tespit edildiği belirtildi.

Kaynak : AA

ETİKETLER

Yorumlar

6
 • Mustafa sarp

  3 ay önce Şikayet Et Allah , kafirlerin gebermesi ve müminlerin kurtulması kaydiyle ABD üzerine musibetlerini kat be kat artırsın. Amin.
 • hemmet

  3 ay önce Şikayet Et Allah Pentegon'a kat be kat nasip etsin...
 • hurmiye KALABALIK

  3 ay önce Şikayet Et Ordaki katiller tek tek geberir inşallah. Masumlar için duacıyız
  Toplam beğeni
 • Malatya

  3 ay önce Şikayet Et Vah vah ne üzüldüm
  Toplam beğeni
 • Tugi

  3 ay önce Şikayet Et Allah muslumanlara yapılan zulmü cezalandırıyor
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.