Haber 7

Sudan'da korkutan gelişme! Ordu harekete geçti

Sudan'da askerlerin ordu karargahı önündeki göstericileri dağıtma girişimi üzerine muhalif gruplar, halka meydanlara inme çağrısı yaptı. Ordu, Genelkurmay karargahı önündeki göstericileri dağıtmaya başladı.
GİRİŞ 15.04.2019 13:58 DÜNYA
Metin Boyutu
Sudan'da korkutan gelişme! Ordu harekete geçti

 Sudan'da askerlerin ordu karargahı önündeki göstericileri dağıtma girişimi üzerine muhalif gruplar, halka meydanlara inme çağrısı yaptı.

 

 

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Devrik Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in ordu tarafından azledilmesinin ardından ilk kez Hızlı Destek Kuvvetleri ile orduya ait buldozerler Genelkurmay karargahı önündeki göstericilere ait barikat ve çadırları sökmeye kalkıştı.

Ancak muhalif gruplar uygulamaya karşı çıkarak askerleri geri adım atmaya zorladı. Geri çekilen askerlerin göstericilerin etrafında konuşlandığı ifade edildi.

Yorumlar

19
 • Mücahid

  3 ay önce Şikayet Et 100 küsür yıldır narkozun etkisinde olan müslümanlar uyanmaya başladığında azılı kafirler hücum etmeye başladı
  Toplam beğeni
 • onoff

  3 ay önce Şikayet Et Sudan darbesi ABD oyunudur. ABD Israil Irana da saldiri pesindeler
  Toplam beğeni
  • Fatih

   3 ay önce Şikayet Et 40 yıldır her gün İran'a vurdu vuracaklar... Ne hikmetse Irak ve Afganistan'da ABD ve İran'ın yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor. Ha İran ha İsrail!
   Toplam beğeni
 • Avcı

  3 ay önce Şikayet Et Ordu Kendi Milletine Darbe Yapıyorsa O Ordu Milletin Askeri Değildir Nokta
  Toplam beğeni
 • oğuz

  3 ay önce Şikayet Et Ver eline silahı, bağla maaşı, ne isterse ver, un elden su gölden yat uzan, sonra bir sabah haber izlerken, "ben bu başbakanı hiç beğenmemeye başladım, değiştirsek mi acaba".
  Toplam beğeni
 • Hüseyin

  3 ay önce Şikayet Et Darbeyi yaptıran BAE-Suud ve Arap Birliği ortaklığı, ama meydandaki halkı küreselci çete manipüle ediyor. Peki biz kimden yanayız? Halkın aklına darbe demokrasisi ile iş yürümeyeceğini sokmamız gerekir. Yoksa burası da 2. Mısır olur.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.