Haber 7

ABD ordusu: "Saldırıya hazırlanıyorlar"

ABD ordusu, İran ordusu ve İran destekli güçlerin, Orta Doğu’da, ABD askerlerine saldırı hazırlığında olduğunu iddia etti.
GİRİŞ 08.05.2019 07:49 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD ordusu: "Saldırıya hazırlanıyorlar"

“USS Abraham Lincoln” Uçak Gemisi Taarruz Grubu ile bir bombardıman görev grubunun Orta Doğu’ya sevk edilmesine ilişkin sorulara, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ve ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanlığı (EUCOM) yazılı yanıt verdi.

 

Lincoln uçak gemisi ve bombardıman görev grubunun bölgeye sevk edilmesinin CENTCOM Komutanı Kenneth McKenzie’nin talebi üzerine ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan’ın onayıyla yapıldığını belirten CENTCOM Sözcüsü Albay Bill Urban, “Merkez Kuvvetler Komutanlığı, son zamanlarda İran ve İran destekli güçlerin bölgedeki ABD askerlerine yönelik saldırı hazırlığında olduğuna dair açık emareler görmesi üzerine kuvvet talebinde bulundu.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK BELİRTMEDİLER

Uçak gemisi grubunun bölgeye sevkinin sadece ABD asker ve menfaatlerini korumaya yönelik olduğunu ifade eden Urban, “bilgi kaynaklarını” ve “bilgilerin elde edilme yöntemlerini” gerekçe göstererek İran’ın saldırı hazırlığına ilişkin detaylara girmekten kaçındı.

 

Urban, Irak’ta ABD askerlerine yönelik bir tehdit söz konusu olup olmadığına ilişkin soru üzerine, CENTCOM’un İran rejiminden kaynaklanan birçok ciddi saldırı dalgasını takip ettiğini savundu.

Yorumlar

36
 • Yorgun Adam

  3 ay önce Şikayet Et Irakta gaz bombasi fabrikalari vardi ikiz kuleleride bir film senaryosu ile kendiniz yiktiniz kuleleri carpan ucaklarin Kara kutusu erimistir abd nin sahtekar bir devlet oldugunu dünya biliyor
 • yiğido

  3 ay önce Şikayet Et cehennemin dibinden gelip iranı tahrik ediyorsun iran saldıracak oluyor. tabiki saldırsın. israilede saldırsın. helal olsun irana
  Toplam beğeni
 • Yalancı

  3 ay önce Şikayet Et İran'a saldırmak için yalan sebepler ve iftiralar.
  Toplam beğeni
 • kayserili

  3 ay önce Şikayet Et niyeti ele aldılar israil ve abd iranı vuracaklar.
 • Evet

  3 ay önce Şikayet Et iran mezhepçiliği bırakıp türkiye ile samimi ilişki kursa iki ülke dünyaya hükmeder. ama nerdeeee. yüzüne gülüp arkandan kuyunu kazar.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.