Haber 7

ABD acil koduyla duyurdu: O ülkeyi hemen terk edin

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'tan acil durumlarda görevli olmayan hükümet çalışanlarının ülkeyi derhal terk etmesi emrini verdi. ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği de, vatandaş ve çalışanlarının Irak'ı terk etmelerini isteyerek izlenmesi gereken bazı talimatlar yayımladı.
GİRİŞ 15.05.2019 11:22 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD acil koduyla duyurdu: O ülkeyi hemen terk edin

ABD Dışişleri Bakanlığı, Irak'tan acil durumlarda görevli olmayan hükümet çalışanlarının ülkeyi derhal terk etmesi emrini verdi.

 

 

Bakanlık açıklamasında ayrıca, başkent Bağdat'daki Irak Büyükelçiliği ve Erbil Konsolosluğu'ndaki vize işlemlerini geçici bir süre için askıya aldığı kaydedildi. Acil olarak görev yapmayan personelin ülkeye dönüşü için ulaşım imkanının en kısa sürede sağlanacağı belirtildi.

ABD'den sonra Almanya da harekete geçti! Askıya aldık

ABD'nin Bağdat Büyükelçiliği de, vatandaş ve çalışanlarının Irak'ı terk etmelerini isteyerek izlenmesi gereken bazı talimatlar yayımladı. Açıklamada, "Kişisel güvenliğinizi gözden geçirin. Ortamla ilgili bilgi sahibi olmaya devam edin. Irak'a seyahat tavsiyelerinin tamamını gözden geçirin. Tehlikeye maruz kalan bölgelere ziyaret için büyükelçiliğimizin sitesine müracaat edin" denildi.

 

 

ABD ordusuna bağlı ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), İran destekli güçlerinden gelebilecek saldırı istihbaratı nedeniyle, Irak ve Suriye'deki pozisyonunu "yüksek alarm" seviyesine yükseltmişti.

Yorumlar

51
 • aynen

  3 ay önce Şikayet Et irak niye bu gavur oratligi muslumanlara dar ediyor yere batasica
 • Ünal.

  3 ay önce Şikayet Et Ulan Irak'ı ateşe verdiniz Şimdide kaçıyorsunuz.Yok aslında kaçmıyorsunuz.Başka planlarınızı devreye sokacaksiniz.Bende bir müslüman olarak Kardeşlerimize sahip çıkmadığım için Allahtan avf diliyorum.Allahım kafir toplumuna karşı bize güç ver.
 • zafer

  3 ay önce Şikayet Et 2000 tır dolusu silahla , ypg ırak a saldıra bilir.. en sert şekilde türkiye karsılık vermeli..
 • MsK

  3 ay önce Şikayet Et İstihbarat elemanlarina bir mesaj bu yani elemanlara geri don cagrisi yapmaktalar
  Toplam beğeni
 • Hamdi

  3 ay önce Şikayet Et Allah celle celaluhu kendi başınızı yedirsin amerika israil rabbimin gazabı yağsın üzerinize inşallah
  Toplam beğeni
  • Sultan

   3 ay önce Şikayet Et Amin
  • Garip

   3 ay önce Şikayet Et Dua etmekten başka çare yok mu değil mi?
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.