Haber 7

Katar'dan korkutan çıkış: Birkaç saat daha sürseydi felaket olacaktı

Katar Gazze'yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi, "İsrail ile Gazze arasındaki tırmanış birkaç saat daha devam etseydi dünya, binlerce insanın evsiz kalması, evlerin yıkılması ve sivillerin öldürülmesi gibi insani felakete şahit olacaktı" diye konuştu.
GİRİŞ 15.05.2019 11:56 DÜNYA
Metin Boyutu
Katar'dan korkutan çıkış: Birkaç saat daha sürseydi felaket olacaktı

İmadi, Gazze'de düzenlediği basın toplantısında, İsrail ile Gazze arasında yaşanan son askeri gerginliğin, neredeyse bölgenin tamamını sonu bilinmeyen bir tırmanışın içine çekmiş olabileceğine dikkati çekti.

 

 

Muhammed el-İmadi, "İsrail ile Gazze arasındaki tırmanış birkaç saat daha devam etseydi dünya, binlerce insanın evsiz kalması, evlerin yıkılması ve sivillerin öldürülmesi gibi insani felakete şahit olacaktı" diye konuştu.

İsrail'in ve Hamas'ın tırmanışı arzulamadığını ifade eden İmadi, Katar'ın, yaşanan son olaylar sırasında tırmanışın durması ve uzlaşı anlaşmasının uygulanması için bazı taraflarla yoğun iletişim kurduğunu dile getirdi.

 

 

Uluslararası toplumu Gazze halkının sorunlarını çözmeye çağıran İmadi, bölgedeki insani durumun iyileştirilmemesi halinde tehlikeli bir durumun yaşanacağı öngörüsünde bulundu.

KATAR'DAN GAZZE'YE YENİ YATIRIMLAR

Muhammed el-İmadi, başkanlığını yaptığı komitenin, sağlık sektörünü destekleme çerçevesinde Gazze'nin kuzey sınırında 40 dönümlük bir alanda bir Sahra Hastanesi inşa etmek için altyapı çalışmalarına başlayacağını söyledi.

Katar'ın Filistin yönetimine yönelik son yardımına da değinen İmadi, yardımın toplam tutarının 480 milyon dolar (2,9 milyar Lira) olduğunu, bunun 50 milyon doları (300 milyon Lira) hibe olmak üzere 300 milyon dolarının (1,8 milyar Lira) Batı Şeria'ya, 180 milyon dolarının (1 milyar Lira) ise Gazze'de acil insani yardım, Birleşmiş Milletler'in (BM) programlarının desteklenmesi ve elektrik santralinin yakıt ihtiyacının bu yıl sonuna kadar karşılanması için tahsis edildiğini aktardı.

Yorumlar

7
 • HamidiyeSüvarisi

  3 ay önce Şikayet Et Dünyadaki siyonist kafir iblis yahudiler ve itleri temizlenmedikce dünyaya huzur gelmez.
  Toplam beğeni
 • Bilmeyen

  3 ay önce Şikayet Et ABD bugun b52 bonbardiman ucagi kaldirdi sizin ulkenizden...!!!!!
  Toplam beğeni
 • Voltran

  3 ay önce Şikayet Et Ondan dolayımı israili besleyen amerikadan milyon dolarlık helikopter filosu aldın katar !!!
  Toplam beğeni
 • Hamdi

  3 ay önce Şikayet Et Allah razı olsun rabbim merhamet vicdan sahibi insanların sayısını arttirsin o herşeye kâdirdir
  Toplam beğeni
 • Talat Dinçer

  3 ay önce Şikayet Et Teşekkürler katar.Allah razı olsun...Tum dünya sırtını donsede siz donmediniz.Rabbim kat kat ecrinizi versin
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.