Haber 7

Trump 'ulusal acil durum emri' yayımladı!

ABD Başkanı Donald Trump, ulusal bir acil durum emri yayımlayarak, ABD yapımı dışında telekomünikasyon ekipmanı kullanımını yasakladı. Çıkartılan ulusal acil durum emrinin Çinli teknoloji şirketi Huawei'yi saf dışı bırakmak için yapıldığı düşünülüyor.
GİRİŞ 16.05.2019 00:29 DÜNYA
Metin Boyutu
Trump 'ulusal acil durum emri' yayımladı!

Trump’ın imzaladığı ulusal acil durum emrine göre, ABD ulusal verilerinin korunmasında risk oluşturabilecek yabancı ülkelere ait telekomüniskasyon araçlarının kullanımı yasaklandı.

 

 

Çıkarılan ulusal acil durum emrinin bir yıldır üzerinde çalışıldığı ve amacının ABD’nin teknolojik altyapısının ve siber ağ güvenliğinin sağlanması olduğu belirtildi.

HUAWEİ'YE BÜYÜK DARBE

Washington Post, Trump'ın kararını "ABD düşmanı ülkelerin espiyonaj faaliyetlerini engellemek için" şeklinde yorumlarken,  ABD ile Çin arasında yaşanan ticaret savaşında Huawei'ye büyük bir darbe vurulmuş olacağı değerlendiriliyor.

Yorumlar

31
 • haklı

  3 ay önce Şikayet Et akıllı telefon internet ve tv yasaklanmalı.. bunlar insanların akıl fikir sahibi olmasını sağlıyor.
 • Terazi

  3 ay önce Şikayet Et bunlar RUH HASTASI
 • hasan

  3 ay önce Şikayet Et Huawei dışında hiçbir telekomikasyon malı almayın,özellikle abd-israil hiç almayın...
  Toplam beğeni
 • mst

  3 ay önce Şikayet Et Son zorbalıklarınız. Bugünleri asla unutmayacağız. Bm nin zaten ne mal olduğunu biliyoruz. israil ve amerikanın uşakları
  Toplam beğeni
 • bilengelsin

  3 ay önce Şikayet Et iphone alan enayi ülkemizde malesef cok.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.