Haber 7

ABD'de büyük korku: Biz satmazsak Rusya ve Çin'den alırlar

Trump'ın Suudi Arabistan ve BAE'ye büyük bir silah satışına onay vermesine yönelik soruları yanıtlayan ABD Savunma Bakanı Vekili Partick Shanahan'ın Rusya ve Çin’i işaret etmesi dikkat çekti.
GİRİŞ 12.06.2019 17:40 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'de büyük korku: Biz satmazsak Rusya ve Çin'den alırlar

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kongre'yi baypas ederek Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) büyük bir silah satışına onay vermesine yönelik soruları yanıtlayan Patrick Shanahan’ın Rusya ve Çin’i işaret etmesi dikkat çekti.

 

 

"ARAPLARA SİLAH SATMAZSAK RUSYA VE ÇİN’DEN ALIRLAR"

Shanahan şu ifadeleri kullandı: "Suudi Arabistan ile BAE ile ilgili durum şudur: Kendilerini savunmaları için onlara nasıl bir dış askeri satış yapıyoruz? Gerçekten de tüm bunların merkezinde bu yüksek tehdide (İran tehdidi) yanıt vermek var. Daha sonra ise ikinci olarak güçlü müttefikleri olan ABD’den alamazlarsa güvenlikleri için gidip Çin ya da Rusya’ya gidecekler."

 

 

Shanahan, Trump’ın Kongre'yi baypas etme kararını destekleyip desteklemediğine ilişkin bir soruyu ise "Benim tercihim her zaman sürecin işlemesi yönünde" diyerek geçiştirdi.

Yorumlar

37
 • hersilah var

  4 ay önce Şikayet Et türkiye, çin, rusya, pakistan ve başka bir çok ülkeden hava savunma sistemleri, kısa orta ve uzun menzilli füzeler ve insansız hava araçları satın aldı, alıyor ve almaya devam edecek.
 • dede

  4 ay önce Şikayet Et sugdılerı ırana dusman yapıb ıkı devletı bolecek amerıka ırak kuvety gıbı petrollerını el koyacak
 • hakam

  4 ay önce Şikayet Et ALLAHcc Bu kafirlerin kötü emellerinden bizleri korusun
 • Tosyalı

  4 ay önce Şikayet Et iki yüzlü abd, suudilere biz silah satmazsak rusya ve çinden alırlar diyebiliyorsun. ama aynı soruyu Türkiye ye patriat satmazsak gider rusyadan alırlar deyip satmıyorsun. kendi içinde çelişkilisin. zamanında Türkiyeye patriatları sen satsaydında Türkiye rusyadan almak zorunda kalmasaydı.
 • ihsan

  4 ay önce Şikayet Et f-35 leride bize satmazsan su 57 ler var keriz
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.