Haber 7

'Ne alaka' diyeceğiniz bir ülke... Türkiye'ye Doğu Akdeniz kınaması

Ermenistan Dışişleri Bakanlığı, Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesinde jeolojik keşif çalışmaları gerçekleştirmek amacıyla sondaj çalışmaları yapma girişiminden endişe duyduklarını ve bu eylemleri kınadıklarını açıkladı.
GİRİŞ 11.07.2019 16:03 DÜNYA
Metin Boyutu
'Ne alaka' diyeceğiniz bir ülke... Türkiye'ye Doğu Akdeniz kınaması

Türkiye'nin Doğu Akdeniz'deki sondaj çalışmalarına tepki gösterenlere Ermenistan da katıldı.

 

 

Ermeni Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "Türkiye'nin Kıbrıs'ın kuzeydoğusunda sondaj çalışmaları yapma girişiminden derin endişe duyuyoruz. Ankara'nın Doğu Akdeniz'deki eylemleri, bölgede istikrar ve güvenlik için risk oluşturuyor. Kıbrıs ve halkına tam desteğimizi ifade ederken, Türkiye'yi Kıbrıs'ın münhasır ekonomik bölgesindeki tüm eylemlerine son vermeye çağırıyoruz" dendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz'deki sondaj gerilimine değinerek "Kıta sahanlığında ne yapacağına Türkiye karar verir" demişti.

 

 

Yorumlar

62
 • Metin Ünaldı

  3 ay önce Şikayet Et Siz önce halkınızın karnını doyurunda, sonra rum yoldaşlarınıza destek çıkın.
 • Ali ve Mehmet

  3 ay önce Şikayet Et 'Ne alaka' diyeceğiniz bir ülke... Türkiye'ye Doğu Akdeniz kınaması Ermenistan Yunannistan ikiside aynı kafada BELEŞÇİLER yani. Bunlar birşeyin doğruluğuna bakmaz bunlar nasıl faydalanırım bu işten diye hesap eder Yunanistan AB'yi soyup duruyor, hatta geçenlerde almanlardan 300 milyar Savaş tazminatı istedi oysa çoktan o defter kapanmış, almanlar ödemiş. Ermeniler biliyorlarki iç savaşta birkısım ölenler oldu diyerleri göç etti (rildi) ama onlar hem anadoluda hainlik yapıp hemde Soykırım demeleri utanmazlıktan öte bir durum. Hoşt Fino
 • KIRKiKi

  3 ay önce Şikayet Et dünyaya efendi olacağımızdanmı korkuyorlar.haklılar bir gece ansızın
  Toplam beğeni
 • Yorumcu

  3 ay önce Şikayet Et Ya ne kadar büyük bir Ülkeymişiz bizim yerimizde onlar olsaydi bizi çoktan yok ederdiler hepsi bir Türkiye edemiyor
  Toplam beğeni
 • NİHAT

  3 ay önce Şikayet Et ermenistan akıllı ol pire gibi her yere zıplama
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.