İran'dan tehdit dozu yüksek açıklama

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, geçen hafta İngiltere Deniz Piyadeleri tarafından el koyulan İran tankerinin iade edilmesi çağrısında bulunurken, "Bu tehlikeli oyunun sonuçları olur" uyarısında bulundu.

GİRİŞ 12.07.2019 11:13 GÜNCELLEME 12.07.2019 11:13 DÜNYA
İran'dan tehdit dozu yüksek açıklama
İran'dan tehdit dozu yüksek açıklama

Körfez'de petrol tankerleri üzerinden yaşanan gerilim devam ediyor. İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, "Bu tehlike bir oyun ve sonuçları olur. Gemiye el koyulmasının hukuki bahanesi geçersizdir. Tankerin bırakılması tüm ülkelerin çıkarınadır" açıklaması yaptı.

 

 

İran Devrim Muhafızları'na bağlı silahlı botların dün Basra Körfezi'nde İngiltere'ye ait bir tankeri ele geçirmeye çalıştığı öne sürülmüş, İran bu iddiaları reddetmişti.

ETİKETLER

YORUMLAR 3 TÜMÜ
 • Q44 8 ay önce Şikayet Et
  Vanlı senin iran dediğin devlet sıradan devlet deil bir türlü yıkamadı dış güçler adamların silahları son teknoloji rusya kore cin ile iş birliği içindeler
  Cevapla
 • Ordulu 8 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun, en azından medya da biz size boyun eymeyiz diye mesaj veriyor ! Unutmayın ki orada ehli sünnet olan kardeşlerimiz de yaşıyor. Savaş durumunda ben bir müslüman olarak iran a destek veririm ! Hataları da olsa kardeşlerimiz onlar ! Mümin müminin kardesi dir ! Içlerinde arızalı tabiki olacak,bizde yokmu ???
  Cevapla
 • vanli 8 ay önce Şikayet Et
  Iran yetkilileri bu aralar fazla nohut yiyorlar oda gaz yapar fazla atmayin
  Cevapla
 • serdar 8 ay önce Şikayet Et
  Birakmazlarsa ne yapacakmis ?
  Cevapla
 • misafir 8 ay önce Şikayet Et
  senin gibi leri adam edecegine emin olabirisin mesla ..
  Cevapla
 • orhan 8 ay önce Şikayet Et
  bırakmazlarsa vuracak.
  Cevapla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR