Haber 7

Kremlin'den şaşkına çeviren Türk böreği açıklaması

Bursalı börek ustası Hasan Acar geçtiğimiz günlerde S-400'ler için teşekkür etmek adına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e börek göndermişti. Kremlin Sözcüsü Peskov, böreklerden dolayı memnuniyet duyacaklarını ancak gönderimle ilgili bir bilgisinin olmadığını söyledi
GİRİŞ 18.07.2019 15:07 DÜNYA
Metin Boyutu
Kremlin'den şaşkına çeviren Türk böreği açıklaması

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, S-400’lerin sevkiyatının ardından Bursalı börek ustası Hasan Acar'ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e pişirdiği böreği göndermesi ile ilgili bundan memnuniyet duyacaklarını, ancak gönderim sürecine dair bir şey bilmediğini söyledi.

 

 

Peskov, Türk ustaların çok lezzetli börekler yaptığını ifade etti.

Bursa’da daha önce uzaya ve İngiltere sarayına börek gönderen Hasan Acar, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e kol böreği göndermişti.

 

 

Putin’e S 400 için teşekkür etmek istediğini ifade eden Hasan Acar, "Bugün ülkemizin güvenliği için çok önemli bir gün. S 400'ler ülkemizin güvenliği için ülkemize gelmeye başladı. Biz de Putin’e börek göndermek istedik. Gönderdiğimiz bu börek inşallah Kremlin Sarayı’na ulaşır. Gönderdiğimiz börek ıspanaklı kol böreği. Dilerim afiyetle yer" demişti.

Yorumlar

12
 • EtmeBulma:

  4 ay önce Şikayet Et Putin, Litvinenko isimli eski rus ajanını radyoaktif madde ile zehirletmekten sorumlu tutuluyor. Hemen hemen bütün detaylar ispatlandı. Bu yüzden değil kol böreği yemek, su içerken bile kendi termosunu kullanıyor.
 • SARMISAK

  4 ay önce Şikayet Et Adam yurt dışına açılmış . Önce ikram , sonra Ticaret ticarettir .
 • ......

  4 ay önce Şikayet Et Gardaş kol böreği çok manidar olmuş.keşke su böreği gönderseydin.
 • belde

  4 ay önce Şikayet Et abartmaya gerek yok. o kadar da değil. gelip ülkemizde yesin.
 • murat kara

  4 ay önce Şikayet Et bizim millet bir alem be kardeşim :))
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.