Haber 7

The Times yazdı: Uzun sürmez, Türkiye, ABD üslerine rağmen girecek...

İngiliz The Times gazetesi, Ankara'nın kendi güvenliği açısından Washington tarafından desteklense de terör örgütünü güney sınırlarından uzaklaştırmak istediğini yazdı. Bölgede Amerikan askeri üsleri bulunduğu için operasyonun iki NATO müttefikini karşı karşıya getireceğinin belirtildiği yazıda, yoğun diplomasi sürecinin Ankara'nın planladığı harekatı şimdilik geciktirdiğini fakat bunun uzun sürmeyeceği ifade edildi.
GİRİŞ 13.08.2019 13:43 DÜNYA
Metin Boyutu
The Times yazdı: Uzun sürmez, Türkiye, ABD üslerine rağmen girecek...

İngiliz Times gazetesi, Ankara'nın terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı olan DSG'nin, Washington tarafından desteklense de güney sınırlarından uzaklaştırmak istediğini belirtti. 

 

 

HEM  ABD HEM DE AVRUPA İÇİN TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNDE

Türkiye'nin DSG'yi terör örgütü olarak gördüğü ve sadece ÖSO'yu desteklediği belirtilen yazıda, terör örgütü DSG'nin uzun yıllardır Türkiye'nin güvenliği için tehdit oluşturduğu hem ABD hem de Avrupa Birliği (AB) tarafından terör örgütü listesine alındığı ifade edildi. 

 

 

'TÜRKİYE'NİN GİRMESİ UZUN SÜRMEYECEK'

Makalede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen Pazar günü DSG'yi Türkiye'nin güney sınırlarından uzaklaştırmak için Suriye'nin kuzeyinde operasyon yapılacağını duyurdu.

Bu durumda ciddi bir sorunun ortaya çıkacağı ve bölgede Amerikan askeri üsleri bulunduğu için operasyonun iki NATO müttefikini karşı karşıya getireceği kaydedilen yazıda, yoğun diplomasi sürecinin Ankara'nın planladığı harekatı şimdilik geciktirdiğini fakat bunun uzun sürmeyeceğine yer verildi.

Diplomatik kaynaklara atıfta bulunan İngiliz gazete, Erdoğan'ın terör örgütü DSG'nin Türkiye sınırlarındaki varlığını 'yok edilmesi gereken güvenlik tehdidi' olarak gördüğünü yazdı. 

Makalenin devamında diyaloğu devem ettirmek isteyen Washington'un da bölgede birkaç kilometre derinliğinde 'güvenli bölgeye' razı geldiği belirtildi. 

Yorumlar

12
 • adalet

  2 ay önce Şikayet Et Habere bak, Terör örgütü diyorlar, ama binlerce tır dolusu verdikleri silahtan bahsetmiyorlar. işte iki yüzlü batı.
 • Kanal7

  2 ay önce Şikayet Et Cokk guzel haber bu allah devletimize ve askerimize zeval vermesin bu konuda hükümetimizin arkasındayız
  Toplam beğeni
 • Karadenizli

  2 ay önce Şikayet Et Biz bu gavurlara güvenmiyoruz. Kendi işimizi biz halledeceğiz. Inşaallah.
  Toplam beğeni
 • Ankarali

  2 ay önce Şikayet Et Ya güzellikle ya zorla ama mutlaka süpürecegiz
  Toplam beğeni
 • Ahmet

  2 ay önce Şikayet Et Cok gec kalinda hadi gayri
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.