Haber 7

F-35 krizi sonrası ABD'li komutandan dikkat çeken 'İncirlik' çıkışı

ABD Hava Kuvvetleri Avrupa ve Afrika Komutanı General Jeffrey L. Harrigian, Türkiye’ye F-35 ve S-400 gerilimi nedeniyle İncirlik’teki faaliyetleri için hiçbir tehdit görmediklerini belirtti.
GİRİŞ 14.08.2019 06:23 DÜNYA
Metin Boyutu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD’nin S-400 tehditlerine İncirlik üssü dahil yanıt verileceğini söylemesi sonrası ABD Hava Kuvvetleri Avrupa ve Afrika Komutanı telefonla basına brifing verdi.

 

 

Sputnik'in haberine göre General Jeffrey L. Harrigian, gazetecilere "Askeri işbirliğimize odaklanmaya devam ediyoruz, bu ilişkilerimiz çok güçlü kalıyor. Türk Hava Kuvvetleri bize destek vermeye devam ediyor" diyerek şöyle devam etti:

"İncirlik'teki herhangi bir operasyona etki konusunda hiçbir endişem yok. Askeri anlamda yakın işbirliğimiz sürüyor ve burada hiçbir değişiklik görmüyorum."

 

 

Yorumlar

38
 • Karar bizim

  4 ay önce Şikayet Et Onu biz biliriz jeffrey efendi
  Toplam beğeni
 • Necmi

  4 ay önce Şikayet Et S 400 ler F 35 ler için teknolojik olarak tehdit nedeni ise İncirlik üssünde neişi var diye sorma hakkına sahibiz. Veya S 400 lere rağmen bu uçaklar benim ülkemde kulanılacaksa, o zaman siparişini verdiğim uçaklarını ver diyebilmeliyiz. Aksi halde F 35 lerin gelişini engellenemiz gerekir.
  Toplam beğeni
 • coşkun

  4 ay önce Şikayet Et ben olsam orayı bombardıman yaparım daş üstün.de daş bırakmam türk.demek korkusuzluk şehadet demektir
 • Salih

  4 ay önce Şikayet Et Mesele f 35degil mesele s400 lerin etkin durumda olmasıdır eger s400 ler depolara kaldırılsa bu çektigimiz çile boşu boşuna
  Toplam beğeni
 • asdasd

  4 ay önce Şikayet Et s400 ler için yaptırım uygulasaydınız o zaman görürdüm topuklarınızı kçınıza vura vura nasıl kaçıyordunuz incirlikten !
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.