Haber 7

ABD'den kayyum açıklaması! Türkiye'ye yol gösterdiler

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine kayyum atanmasına ilişkin açıklamada bulundu. Ortagus, "Seçilmiş yetkililerin görevden alınması ve yerine seçilmemişlerin getirilmesi her zaman endişe vericidir" dedi.
GİRİŞ 22.08.2019 09:34 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'den kayyum açıklaması! Türkiye'ye yol gösterdiler

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Morgan Ortagus, düzenlediği basın toplantısında Türkiye'de Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarının görevden alınarak kayyum atanmasına ilişkin açıklama yaptı.

 

 

Ortagus, ilgili soruya, "Seçilmiş yetkililerin görevden alınması ve yerine seçilmemişlerin getirilmesi her zaman endişe vericidir" yanıtını verdi.

"Türkiye'nin demokrasiye bağlılık çerçevesinde bu meseleyi çözmesini umut ediyoruz" diyen Ortagus, "Türkiye'nin, Kürt azınlıkla olan ilişkilerinde her zaman hoşgörülü bir yaklaşımı teşvik ediyoruz" ifadelerini kullandı.

 

 

Yorumlar

349
 • manisalı

  4 hafta önce Şikayet Et Ülkemizde kürt azınlık diye bir insan topluluğu yok Kürt kökenli Arap kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları var normal bir amerikan vatandaşından daha fazla haklara sahiptirler
 • islam birliği

  4 hafta önce Şikayet Et bu konuşmalara aldırış etmemeliyiz edersek oyuna geliriz bir kürt olarak hem kürtlere hem türklere sesleniyorum bizler kardeşiz müslümanlar birdir hem burada abdnin işi yok pkkyı destekleyen ikili oynayan taraftır bölge halkını fitneye sürüklemek istiyor bu kalleş siyonist abd
 • MURSİ

  4 hafta önce Şikayet Et Seçilmiş Mursi yi Darbeyle Görevden Alınmasına Kaygılanmadınız Hiç...
 • Manisalı

  4 hafta önce Şikayet Et Bir zamanlar arka bahçe diye söylüyorlardı şimdi ağızlarından böyle bir Kelime çıkmıyor
 • Türkiyem

  4 hafta önce Şikayet Et Her pisliğe burnunuzu sokmasanız iyi olurdu pis coniler temizlik yapıyoruz.
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.