Haber 7

ABD, Türk Akımı'ndan "endişe" duyuyor

ABD, Türk Akımı ve Bulgaristan’daki Belene Nükleer Santrali projelerinden dolayı bölgede artan Rus gazının yoğunluğundan endişe duyuyor.
GİRİŞ 11.09.2019 11:41 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD, Türk Akımı'ndan "endişe" duyuyor

ABD Dışişleri Bakanlığı Enerji Kaynakları Bürosu Birinci Sekreter Yardımcısı Kent Logsdon, Teksas'ta düzenlenen bir enerji konferansında yaptığı açıklamada, ülkesinin Türk Akımı ve Bulgaristan’daki Belene Nükleer Santrali projelerine bağlı olarak Rus gazının tüm bölgede artan yoğunluğundan endişe duyduğunu söyledi.  

 

Devletlerin tek bir enerji kaynağına bağımlı olmaması gerektiğine vurgu yapan Logsdon şu ifadeleri kullandı:

"Projelerin kırılganlığından ve politik çıkarlarla olan bağlantılarından endişe duyuyoruz. Tüm dünyada uygulanan projelerin sadece bir yakıt kaynağına ve sadece bir yakıt türüne bağlı olmadığından emin olmak istiyoruz. Özellikle Doğu Avrupa’yla ilgili endişemiz, bizim ve diğer uluslararası şirketlerin bu pazarda rekabet edebilme durumuyla ilgilidir."

 

Ara bağlantıların yapılmasının son derece önemli olduğunu, ancak bunların tek bir kaynağa bağlı olmaması gerektiğini belirten Logsdon, Rusya ve Ukrayna’nın çarşamba günü yapacakları görüşmede, Avrupa ülkelerine gaz transit anlaşmasını uzatma konusunda uzlaşmaya varabileceklerini umduğunu belirtti.

Yorumlar

11
 • Misafir

  1 hafta önce Şikayet Et Demek ki doğru yoldayız
 • Türk Vatandaşı

  1 hafta önce Şikayet Et Ne kadar endişeli millet bu amerikalılar, endişelendiklerinden 15.000 km uzaktalar biri söylesin.
  Toplam beğeni
 • Çiçek

  1 hafta önce Şikayet Et Bizde sizin bitmez tükenmez yalanlarınızdan endişe duyuyoruz iki yüzlü yalancı ABD
  Toplam beğeni
 • caylak

  1 hafta önce Şikayet Et hersey den endiseleniyorlar bizde sizin varliginizdan endiseleniyoruz
  Toplam beğeni
 • BM nerede

  1 hafta önce Şikayet Et BM toplanıp ABD’ye dünyanın patronu olmadığını bildirmesi lazım
  Toplam beğeni
  • bm patronu

   1 hafta önce Şikayet Et birleşmiş milletlerin patronları kimler? abd ve israil... unutmayın ki bm israil kurulabilsin diye kurulmuştur ve israilin yaptığı bütün zulümler bm eliyle yasallaştırılmaktadır... asıl misyonu budur...
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.