Haber 7

Müslümanlar için toplama kampı

Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon Müslüman’ın gözetim altında tutulacağı en az 10 toplama kampı inşa ediyor. 3 bin kişi kapasiteli kamplar yüksek duvarlarla çevrili olacak.
GİRİŞ 12.09.2019 06:09 DÜNYA
Metin Boyutu
Müslümanlar için toplama kampı

Hindistan, ülkenin kuzeydoğusundaki Assam eyaletinde, nihai vatandaşlık listesinin dışında bırakarak vatandaşlıktan çıkarmayı planladığı 1,9 milyon kişinin gözetim altında tutulacağı toplama kampları inşa ediyor. İngiltere merkezli Independent gazetesinin haberine göre, Yeni Delhi yönetimi, Assam eyaletinde Ulusal Vatandaş Sicili (NRC) tarafından oluşturulan nihai vatandaşlık listesinin dışında kalan çoğu Müslüman 1,9 milyon kişi için gözetim kampları kuruyor.

 

 

EN AZ 10 KAMP İNŞA EDİLECEK

İnşa edilen toplama kampı

Haberde, en az 10 toplama kampının inşa edileceği, kampların her birinin üç bin kişi kapasiteli ve yedi futbol sahası büyüklüğünde olacağı belirtildi. Yüksek duvarlarla çevrilmesi planlanan kamplarda okul ve hastanenin de bulunacağı, güvenlik güçlerinin devriye gezeceği bildirildi. Pakistan Başbakanı İmran Han, geçen hafta yaptığı bir açıklamada, Hindistan’da Modi hükümetinin Assam eyaletindeki 2 milyon Müslümanı Hint vatandaşlığından çıkarmasını “etnik temizlik” olarak değerlendirmişti.

Yorumlar

14
 • Mahmut Akar

  6 gün önce Şikayet Et Hindularla, budistler; siyonist akılla birlikte hareket ederek, müslümanlara zulmediyorlar.
  Toplam beğeni
 • MAHMUD GAZNELİ

  6 gün önce Şikayet Et böyle bir şey olabilir mi hayret ediyor insan... yine müslümanlar yine zulümm ;((( ÇOK GÜÇLÜ OLMAMIZ LAZIM ÇOOOKKK
  Toplam beğeni
 • Yavuz

  6 gün önce Şikayet Et Müslüman ülkelerde susacak mı dün Bosna da ki katliam da ne olduysa burada da o olacak Suriye de ırak ta ne olduysa assam bölgesinde de o olacak buna dur denilmesi lazım ineğe tapan bir zihniyete dur denilmesi lazım rabbim müslümanları zulümden korusun...biz emanetine sahip çıkamıyoruz sen yardım et
  Toplam beğeni
 • Haso

  6 gün önce Şikayet Et Insanlar da buna sessiz kalsin
  Toplam beğeni
 • Kral

  6 gün önce Şikayet Et Devlet büyükleri biran önce tepkilerinini koymalı gerekirse yaptırım yapmalı..
  • A. Korkmaz

   6 gün önce Şikayet Et Hindistan bize yaptırım yapmasın sonra, hindistana domatesmi satıyorsun yaptırım uygulayacan
   Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.