Haber 7

Ukrayna duyurdu! Türkiye'ye iade ettik

Ukrayna'nın, terör suçundan aranan 2 şüpheliyi Türkiye'ye iade ettiği, bir Türk vatandaşının da iade edilmesinin beklendiği bildirildi
GİRİŞ 22.09.2019 13:00 DÜNYA
Metin Boyutu
Ukrayna duyurdu! Türkiye'ye iade ettik

Ukrayna Ulusal Polis Teşkilatı Basın Servisi'nden yapılan açıklamada, Ukrayna İçişleri Bakanı Arsen Avakov ve Ukrayna Emniyet Müdürü Sergiy Knyzev'in, İstanbul'da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldiği toplantıyla ilgili bilgi verildi.

 

 

Açıklamaya göre, organize suçlarla mücadelede, Ukrayna ile Türkiye arasındaki iş birliğinin devamının önemini vurgulayan Ukrayna Emniyet Müdürü Knyazev, "Bu konuda sert adımlar atılmasına dair aynı bakışa sahip olmamız önemli" dedi.

İki ülkenin terör şüphelileriyle ilgili iade taleplerinin yerine getirildiğini belirten Ukrayna Emniyet Müdürü'nün, "Türkiye, Türk vatandaşı 28 suçlunun aranmasıyla ilgili bize talepte bulundu. Bunların hepsine yanıt verdik. Ayrıca biz, 23 terör, 31 dolandırıcılık, 36 kaçakçılık suçu şüphelisiyle ilgili soruşturma talebi gönderdik. Güvenlik güçleri tüm bu kişilerle ilgili Interpol kanalları üzerinden iş birliği yürüttü" dediği aktarıldı.

Knyazev'in ayrıca, Türkiye'nin 2 Ukrayna vatandaşını, Ukrayna'nın da terör şüphesiyle aranan 2 Türk vatandaşını ülkelerine iade ettiğini, bir Türk vatandaşının ise Ukrayna tarafından Türkiye'ye iade edilmesinin beklendiğini söylediği belirtildi.

Açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da, Türkiye'nin Ukrayna ile terörle mücadele konusunda iş birliğine hazır olduğunu belirttiği ifade edildi.

Yorumlar

6
 • ferhat s

  1 ay önce Şikayet Et iyade edilenler ABD ve AB icin bir önemi yoktur, aksi taktirde iyade ederlermiydi ?
 • Alp

  1 ay önce Şikayet Et EyvAllah
  Toplam beğeni
 • Ükrayna

  1 ay önce Şikayet Et İşte buda avrupa ülkesi sayılır 40 dereden su getirmiyor , ülke ol.ak devlet olmak budur koru başka devleti oda seni korusun ,hepimizide Allah cc korusun
  Toplam beğeni
 • Nil

  1 ay önce Şikayet Et Rusya, nın her hangi bir yamuğuna karşı Ukrayna ve Çin kartını açık tutmalıyız
  Toplam beğeni
 • Ganyotçu

  1 ay önce Şikayet Et Aferin, akıllı olun.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.