Haber 7

Trump'tan son dakika açıklaması! Kritik kararı duyurdu

ABD Başkanı Trump, BM Genel Kurulu'nda İranlı yetkililerle görüşme planı olmadığını açıkladı...
GİRİŞ 22.09.2019 15:51 DÜNYA
Metin Boyutu
Trump'tan son dakika açıklaması! Kritik kararı duyurdu

​Reuters haber ajansının geçtiği son dakika haberine göre ABD Başkanı Donald Trump, ''Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda İranlı yetkililerle görüşmeye niyetim yok'' açıklamasında bulundu. 

 

 

Dünya liderlerinin katılacağı en büyük diplomasi platformu Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu Görüşmeleri'nde bu yıl, ABD ve İran arasında yaşanan gerilim ve iklim değişikliği öne çıkacak. 

Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurul Görüşmeleri, dünya liderlerini 24 Eylül'de New York'ta bir araya getirecek. 

Tüm dünyadan 193 ülkenin devlet ve hükümet başkanlarıyla temsilcilerine ev sahipliği yapacak BM zirvesinde, Türkiye'yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan temsil edecek.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu gibi isimler bu yıl zirveye katılmayacak.

Uluslararası toplumun tüm tepki ve çağrılarına rağmen Arakanlı Müslümanlara yönelik insanlık suçları karşısında sessizliğini sürdüren Myanmar lideri Aung San Suu Çii de zirveye katılmayacak liderler arasında yer alıyor. Bu ülkeler, bakan düzeyinde temsil edilecek.

Her yıl eylülde BM Genel Merkezi'nde bir araya gelen ve küresel sorunlara çözüm arayan dünya liderlerinin gündeminde bu yıl, ABD ve İran arasında yaşanan gerilim ile iklim değişikliği öne çıkacak.

 

Yorumlar

11
 • Hıdır BUDUR

  3 hafta önce Şikayet Et PEYGAMBERİMİZİN VEDA HUTBESİNDE : Müminler! "Sözümü iyi dinleyiniz ve iyi belleyiniz. MÜSLÜMAN MÜSLÜMANIN KARDEŞİDİR ve böylece bütün Müslümanlar kardeştirler. Bir Müslüman kardeşinin kanıda, malıda helal olmaz. Ashabım! Muhakkak Rabbinize kavuşacaksınız. Oda sizi yaptıklarınızdan dolayı sorguya çekecektir. Sakin benden sonra eski sapıklıklara dönmeyiniz ve BİRBİRİNİZİN BOYNUNU VURMAYINIZ! Bu vasiyetimi burada bulunanlar bulunmayanlara ulaştırsın... OLABİLİR Kİ BURADA BULUNAN KİMSE, BUNLARI DAHA İYİ ANLAYAN BİRİSİNE ULAŞTIRMIŞ OLUR
 • kırıkkale

  3 hafta önce Şikayet Et ah ulen turup sanada kalmaz dünya
  Toplam beğeni
 • Vatandaş

  3 hafta önce Şikayet Et İnşallah şu iran abd ve israili yok eder
  Toplam beğeni
 • Gazi

  3 hafta önce Şikayet Et abd, israil ve bm lere terörist milletler diyebiliriz.... Çünkü savaşta yok, barışta yok, ama terörün olduğu her yerde abd ile var...
  Toplam beğeni
 • coşkun

  3 hafta önce Şikayet Et eski güçleri yok bülöf yapıypr.lar.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.