Haber 7

Yunanistan'dan AB'ye çağrı: Türkiye'ye daha fazla para gönderin

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Türkiye'den Avrupa'ya geçen mültecilerin sayısının azaltılması için, Avrupa Birliği'nin Türkiye'ye daha fazla maddi yardımda bulunması gerektiğini söyledi.
GİRİŞ 27.09.2019 10:36 DÜNYA
Metin Boyutu
Yunanistan'dan AB'ye çağrı: Türkiye'ye daha fazla para gönderin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BM Genel Kurulunundaki görüşmesinin ardından, Yunan Başbakan çarpıcı açıklamalarda bulundu. Miçotakis, 2016'da hazırlanan paketin ciddi baskı altında olduğunu belirtti. 

 

 

"AB TÜRKİYE'Yİ ANLAMAYA ÇALIŞMALI VE DAHA FAZLA DESTEK OLMALI"

Yeni bir anlaşmaya ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Miçotakis, "Türkiye bu düzenlemeye uymalıdır. Avrupa Birliği (AB) de Türkiye'nin milyonlarca mülteciyi barındırdığını bilmeli ve 2019 biterken, Türkiye'ye daha fazla maddi yardımda bulunmalıdır." ifadelerini kullandı.

 

 

"KİMSE AB İLE SIKINTILI BİR İLİŞKİ YÜRÜTEYİM DEMEZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile olan görüşmesini "samimi ve dürüstçe" olarak niteleyen Miçotakis, "Türkiye de dahil, Avrupa Birliği ile sıkıntılı bir ilişki içinde bulunmak kimsenin ilgi alanına girmiyor. Gerilen ilişkileri düzeltmek için çalışabileceğimizi düşünüyorum." sözlerini kullandı. Miçotakis BM Genel Kurulu Uluslararası İlişkiler Konseyinde yaptığı açıklamasında, "Türkiye sorumluluklarını sadece mülteciler konusunda değil, Kıbrıs ve Ege konusunda da yerine getirmelidir. Sadece daha az agresyon istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar

13
 • Ali

  1 ay önce Şikayet Et Acinnnnnn kapııııııýıı
  Toplam beğeni
 • melez

  1 ay önce Şikayet Et sanki bir miyavlama sesi duydum
  Toplam beğeni
 • Poyrazim59

  1 ay önce Şikayet Et Sen ilk baştan yunana kactan ülkende su an bulunan föteculari Türkiyeye teslim et biz kimi ne zaman kapilarimizdan birakiriz oraya biz karar veriririz..
  Toplam beğeni
 • aydin

  1 ay önce Şikayet Et babaaa misketlerimi vermiyoooo
  Toplam beğeni
 • urfalı

  1 ay önce Şikayet Et bence bırakalim avrupaya gitsinler kıta da müsluman nufusu artsın
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.