Haber 7

Kral Selman'ın en yakınındaydı: Susturulup öldürüldü, dünya karıştı

Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, geçtiğimiz günlerde öldürülmüştü. Haber7 yazarı Taha Dağlı, el-Fağım'ın öldürülmesinin arkasında yaşananları anlattı.
GİRİŞ 01.10.2019 15:55 DÜNYA
Metin Boyutu
Kral Selman'ın en yakınındaydı: Susturulup öldürüldü, dünya karıştı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in yakın korumalarından Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım, arkadaşı Memduh Al Ali tarafından vurularak öldürüldü. Tümgeneral Abdulaziz bin Beddah el-Fağım'ın cenazesi dün Kabe'de kılınan cenaze namazının ardından defnedildi.

 

 

Kral Selman'a bu kadar yakındı! Öldürülmesiyle ilgili şaşırtan şüphe

el-Fağım'ın öldürülmesinin ardından ise kafa karıştıran iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. İngiliz yayın kuruluşu The Times, dün yaptığı haberinde el-Fağım'ın öldürülmesinin ardından yatan sebebin Suudi Arabistan'ın politikaları olabileceğini belirtirken, diğer bir iddianın ise Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında oldukça gizli olduğu söylenen bazı bilgilere sahip olması...

 

 

Haber7 yazarı Taha Dağlı da bu konu hakkında bilgiler verdi. Dağlı'nın Suudi Arabistan ile alakalı sağlıklı bilgilerin alındığı Kuveyt medyasından aktardığı bilgilerde, el-Fağım'ın öldürülmesi bir tasfiye operasyonu olarak aktarılıyor. Kuveyt medyası el-Fağım'ın Kaşıkçı cinayeti dahil çok gizli bilgilere vakıf olduğunu ve susturup ortadan kaldırdığını iddia ediyor.

İşte Taha Dağlı'nın verdiği o bilgiler;

Yorumlar

15
 • halis

  1 ay önce Şikayet Et böylelikle sıradan iki arkadaş arasında bir ölüm olayı olarak gösterilecek-bakalım ne bahaneler uydurulacak bekle gör.
 • mengene

  1 ay önce Şikayet Et yiyin birbiriniz itogluitler.sizin yüzünüzden islam alemi ne halde.
  Toplam beğeni
 • Gurbetçi

  1 ay önce Şikayet Et Kralın oglunun ortagı turpun yahudi damadı kralın oglunu kullanıyor benim görüşüm yahudiler kudüsden sonra kabeyi pasivize etme çabası içindeler yarın abd bu suikastleri sebep göstrip suud yönetimini sıkıştırıp resmi eşkiyalık yapacak
  Toplam beğeni
 • alie

  1 ay önce Şikayet Et Bunları yapanlar bu cinayetleri işleyenler peygamber efendimizin topraklarında yaşayanlar siz gerçekten cehennem ateşini fazlasıyla hakediyorsunuz.
  Toplam beğeni
 • Abdullah Er

  1 ay önce Şikayet Et Sıra onlara da gelecek. Kendi kendilerini yiyip bitirecekler.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.