Haber 7

Erdoğan'ın operasyon sinyali sonrası Rusya'dan flaş Türkiye açıklaması

Kremlin'den yapılan açıklamada, olası Fırat'ın doğusu operasyonu için "Türkiye'nin kendisini savunma hakkı var" denildi.
GİRİŞ 02.10.2019 17:35 DÜNYA
Metin Boyutu

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna olası operasyon planları hakkında "Türkiye'nin kendisini savunma hakkı var" dedi.

 

 

Peskov, Putin'in defalarca "Türkiye'nin kendi sınırlarını korumasının meşru hakkı olduğu" sözlerini hatırlatıp, "Suriye'nin toprak bütünlüğü korunmalı" diye de ekledi.

DÜN ERDOĞAN AÇIKLAMIŞTI

 

 

Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurulu 27. Dönem 3. Yasama Yılı'nın açılışında önemli açıklamalarda bulunmuştu. ABD'ye güvenli bölge için iki hafta süre verdiklerini söyleyen Erdoğan, bu süre içinde arzu edilen neticelere ulaşılamadığını ve Türkiye'nin kendi yoluna devam etmekten başka çaresinin olmadığını söylemişti.

TBMM Genel Kurulu'nda yeni yasama yılının açılış konuşmasının ardından dışarıda bekleyen gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, Fırat'ın doğusuna yönelik Türkiye'nin atacağı adımlarla ilgili olarak, ''Bunların hepsinin toplam açılımı nedir? Bir gece ansızın gelebiliriz'' diye konuşmuştu.

Yorumlar

16
 • izmir-doğru söyler

  1 ay önce Şikayet Et suriyede bizim fıratın doğusuna gireceğimizi herkes duydu abd-fransa-ingiltere sağlam beton sığınaklar yapmışlardır.mayın döşeme ve pusu kurmuşlardır.en iyisi önden ıhalarla sığınakları ve merkezlerini bombardıman yapalım arkadan f16 savaş uçaklarıyla hedefşeri ve birliklerini dağıtalım ardından yavaş yavaş temizleyerek girelim birde münbiç-idlip orda çöreklenen pkk yı temizlemeli pkk burdan kaçıyor oraya ordan kaçıyor başka yere
 • turkey

  1 ay önce Şikayet Et Rusya'nın soğuk Savaşı kazanabileceği beş yol
  Toplam beğeni
 • müsafir

  1 ay önce Şikayet Et herifler daha da silahlanıp güçlendirilsin, işimiz iyice zorlaşsın ondan sonra giricez demek ki. o zaman kayıplarımız çok daha fazla olur bilmeliyiz. sorunu küçükken halletmek lazım. Tel Refat ve Münbiç ihmal edilmemeli, ileride başımızı ağrıtır yoksa.
  Toplam beğeni
 • yurtsever

  1 ay önce Şikayet Et arkadaşlar dua ibadetin özüdür biliyorsunuz gece gündüz dua edelim allah mehmetlerimizi polisimizi korusun inşallah.
  Toplam beğeni
 • Abdullah

  1 ay önce Şikayet Et KATil HAYDUT Amerika israil uşagi Yalakacilar DEVLET düşmani Millet düşmani HAINLER
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.