Haber 7

Abisini öldüren polise sarıldı, yargıç gözyaşlarına boğuldu

ABD'de geçen yıl yanlışlıkla evine girdiği komşusunu öldüren ve ‘cinayetten’ suçlu bulunan kadın polis, öldürdüğü gencin kardeşi tarafından affedildi. Polis ve gencin birbirine sarılması, yargıcı da ağlattı.
GİRİŞ 03.10.2019 14:57 DÜNYA
Metin Boyutu

ABD’nin Teksas eyaletinin Dallas şehrinde görülen duruşmada, 18 yaşındaki Brandt Jean, abisi Botham Jean'i vurarak öldüren polis Amber Guyger’i affettiğini söyledi ve yargıçtan izin alarak ona sarıldı.

 

 

Tanık kürsüsünden Guyger’e hitap eden Jean, “Yaptığın şeyi, bizden neyi aldığını ikinci kez ya da yüzüncü kez söylemek istemiyorum. Bence bunu biliyorsun. Eğer gerçekten üzgünsen, kendi adıma konuşabilirim ki, ben seni affediyorum. Biliyorum ki tanrıya sorsan o da seni affedecektir. Seni de herkesi sevdiğim gibi seviyorum. Sana ‘umarım çürüyüp ölürsün’ demeyeceğim, kardeşimde olduğu gibi… Şahsen senin adına en iyisini diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Daha sonra yargıca Guyger’a sarılmasının mümkün olup olmadığını soran Jean, ‘Evet’ yanıtı alması üzerine kürsüden indi. Guyger ve Jean’in birbirine sarıldığı anlar salonda hıçkırıklara neden oldu.

 

 

Yargıç Tammy Kemp’in de gözyaşlarını tutamadığı belirtildi.

Dallas emniyet teşkilatında görev yapan polis Amber Guyger, geçen yıl görevinden dönüşte yanlışlıkla evine girdiği 26 yaşındaki siyah komşusu Botham Jean'i silahıyla vurmuştu. Jean, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Guyger, girdiği evi kendisininki sandığını ve Jean’in de hırsız olduğunu düşündüğünü söylemişti. Olayın ardından Guyger, görevden alınmıştı.

Jüri, salı günü görülen davada Guyger’i cinayetten suçlu bulmuştu.

Guyger'in ‘nefsi müdafaa’ savunmasını kabul etmeyen jüri, Guyger'i 10 yıl hapis cezasına çarptırmıştı.

Yorumlar

4
 • sözcü

  1 ay önce Şikayet Et amerika özgürlükler ülkesi değil; amerika özgür gösterilen ülke, sadece reklam. Polis ülkede hem yanlış eve girecek hem de insan öldürecek sonra da adı özgürlükler ülkesi olacak. Yapma Yav. amerikada en ufak sözle bile dava açılır bu mu özgürlük. adamın suçu yok alakası bile yok ama öldürülüyor. VAAAYYYYYY BEEEE.
  Toplam beğeni
 • Mustafa coban

  1 ay önce Şikayet Et Affetmek sana mi kalmis.
  Toplam beğeni
 • Dürüst

  1 ay önce Şikayet Et Başkasının evine yanlişlıkla nasıl girilir? Anahtarlamı yoksa kapısı yokmu evin
  Toplam beğeni
 • Merhaba

  1 ay önce Şikayet Et Bu gavurlar tam kansız
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.