Haber 7

ABD medyasında Rus Su-35 yorumu!

Washington merkezli askeri analiz dergisi The National Interest, Rus yapımı Su-35C avcı uçağı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Analizde, uçaklardan övgüyle bahsedilirken, Su-57'ye de göndermelerde bulunuldu.
GİRİŞ 05.10.2019 20:46 DÜNYA
Metin Boyutu

Mark Episkopos’un National Interest için kaleme aldığı makalede, Rus Zvezda televizyonunun geçen ilkbaharda yayınlamış olduğu ve Rus pilotların Suriye’de acil durum tatbikatı yapıp havada üstünlük sağladıklarının görüldüğü bir video ile ilgili yorumlarını ortaya koydu.

 

 

"SU-27'NİN MODERNLEŞTİRİLMİŞ HALİ, YENİ ELEKTRONİK ASAM, DAHA HAFİF ŞASİ VE SİLAHLARI..."

Episkopos, “Sovyet yapımı olan güçlü Su-27 avcı uçağına yapılan derin modernizasyon olarak Su-35’te tamamen yenilenmiş elektronik aksam, yeni yapım hafifletilmiş şasi, 3 boyutlu vektörel çekiş kabiliyeti ve oldukça genişletilmiş silah yelpazesi öne çıkıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Silahlardan özellikle Kalibr seyir füzelerine ve ‘havadan havaya’ Vımpel R-77 füzelerine dikkat çeken yazar, bu silahların Amerikan yapımı AIM-120 AMRAAM füzelerine iyi birer rakip olduklarını vurguladı.

"ÇOK ÜSTÜN ÖZELLİKLERE SAHİP"

Makalede, Su-35C uçağı ortaya çıkıncaya kadar modernizasyonun geçici bir çözüm olarak düşünülmüş olmasına rağmen beşinci nesil Su-57 uçağının seri üretimine geçilene kadar Su-35’in aynı sınıfa ait çok üstün özelliklere sahip bir hava aracının olduğunun altı çizildi.

Yazıda ayrıca Su-57’lere ileride eski uçakların yerine geçecek olan hava araçları gözüyle bakılırken, Su-35’lerin ise Rus Hava-Uzay Kuvvetleri’nin havadaki üstünlüğünün bir örneği olarak Rus havacılık ve uzay sanayiinin ürün yelpazesinde yerini aldığı kaydedildi.

Episkopos, “Bir sonraki neslin platformlarında genelde olduğu gibi (Rus) Hava-Uzay Kuvvetleri, ürünün beklemeksizin değer kazanmasını dert etmez. Muhtemelen Su-57’yi, aşamalar halinde eski uçakları kullanımdan çıkaracak ve önümüzdeki 10 yılda Rusya havacılık sektörünün başlıca platformu haline gelecek olan uzun vadeli bir yatırım olarak değerlendiriyorlar” vurgusunu yaptı.

Yazıda ayrıca Rusya Hava-Uzay Kuvvetleri’nin bugün Suriye’deki gerilimi azaltma bölgelerinde ihlallere imkan tanımayan kilit askeri bileşen olmayı sürdürdüğü vurgulandı.

Yorumlar

5
 • Ferhat

  1 hafta önce Şikayet Et Bahsedilen National Interest yıllardır F35 i beğenmiyordu zaten.
 • Turgay

  1 hafta önce Şikayet Et Abd olsun rus olsun ikisinin de elinde çok müslüman kanı var bunlara mahkum olmak insana dokunuyor tahminin Erdoğan da aynı düşünçededir kendi yaptığımızı hız vermeklazım artık müslüman ülkelerde Türkiye nın arkasında saf tutsun ki canlar yanmasın
  Toplam beğeni
  • Murtaza

   1 hafta önce Şikayet Et Aynen katiliyorum. Fakat het iki ülkenin silahlari elinde olmasi lazim ki düsmanin zafini bilesin ve onlari onlarin düsman silahiyla vuracaksin. Yani S400 F35 icin, ve Patriot Su icin. Kendi silahin icin de ikisinin teknolojisini birlestirip mükemmel yapacaksin ki hic zaafin olmasin.
   Toplam beğeni
 • Ertuğrul Sarıaslan

  2 hafta önce Şikayet Et baska bir haberde su- larin takip ingiliz ucaklari tarafindan takip edildigi yazıyordu. bulamadim tekrar. bu ucaklar gözükmüyordu hani
  Toplam beğeni
  • mahmut

   1 hafta önce Şikayet Et Takip edilemeyen su 57, bunlar su35
   Toplam beğeni
 • Esas

  2 hafta önce Şikayet Et Ya aslında abd f35 ler için bu kadar para hem de boşuna harcayacak yere bizim gibi yapsın Ruslar dan alsın. Hem daha ucuz hem de işe yarar yani.
  Toplam beğeni
 • baybars

  2 hafta önce Şikayet Et şurdan 5 tane su 35 gönderin bu da benim kıyağım olsun
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.