Haber 7

Mısırlı rahipten Sisi güzellemesi

Mısır'da darbe ile yönetime gelen Sisi'ye karşı son zamanlarda protesto gösterilerinin artması nedeniyle ülkedeki ünlü rahiplerden olan Makari Younan, "Sisi'ye karşı gelenin Tanrı'ya karşı geldiğini" söyledi.
GİRİŞ 06.10.2019 18:29 DÜNYA
Metin Boyutu
Mısırlı rahipten Sisi güzellemesi

Mısır'da darbe ile yönetimi ele geçiren Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi'ye son zamanlarda protestoların dozu artarak devam ediyor.

 

 

Sisi'ye karşı devam eden protestolara karşı Mısır'ın en ülü rahiplerinden Makari Younan'dan ilginç bir savunma geldi. Rahip Younan, Sisi'nin cennetten geldiğini ve buna karşı protesto edenlerin cehenneme gideceğini söyledi. Younan'ın sözleri tepki ile karşılandı.

Makari Younan, Sisi'nin Cumhurbaşkanlığına bir pozisyon, para ya da zenginlik umuduyla gelmediğini söyleyerek “Sisi'nin cennetten geldiğini söyledim ve sözlerimi yazılı olarak onaylıyorum” dedi.

 

 

Younan Sisi için, “Bir gösteriye çıktığımda kime karşıyım ve kime karşıyım?” diyerek Sisi'ye direnenler Allah'ın düzenine direniyor, Allah'ın emrine direnir. " dedi.

Yorumlar

51
 • ramazan..

  1 ay önce Şikayet Et Adam manyak ozaman CENNETI birakipta ne işi vardi misir in basinda kime inandiracaksiniz seref yoksunlari
 • Tetkos

  1 ay önce Şikayet Et Nereden biliyorsun diye soran olmamamış.
  Toplam beğeni
 • faz

  1 ay önce Şikayet Et sisi taraftarının tarısı şeytan oldugundan o papaz dogru söylüyor. şeytanın has adamıdır sisi. müslümana düşman olması bizlerden nefret etmesi gayet dogal.
  Toplam beğeni
 • Mustafa

  1 ay önce Şikayet Et Siz cennetin yakınından bile geçemezsiniz
  Toplam beğeni
 • Haso

  1 ay önce Şikayet Et Iste rahibede söyluyor sisiyi israil basa getirdi
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.