Haber 7

Bunu bile yaptılar! Mezarlıkları dinlemeye başladılar

İsrail'in Ramallah'taki mezarlıklara içinde verici cihaz ve kameranın olduğu gözetleme sistemi kurduğu ortaya çıktı. Mezarlıklara yerleştirilen gözetleme araçları yüz, vücut ve nesne tanıma yazılımı geliştiren bir İsrail şirketi olan AnyVision tarafından üretiliyor.
GİRİŞ 08.10.2019 20:14 DÜNYA
Metin Boyutu
Bunu bile yaptılar! Mezarlıkları dinlemeye başladılar

İsrail'in Batı Şeria'nın Ramallah kentinde bir mezarlığa gözetleme sistemi kurduğu ortaya çıktı. Mezarlıkta taşların içine bulunan ekipmanın içinden kamera ve verici cihaz çıktı.

 

Maan Haber Ajansı'na göre, mezarlıklara yerleştirilen gözetleme aracı yüz, vücut ve nesne tanıma yazılımı geliştiren bir İsrail şirketi olan AnyVision tarafından üretildi.

AnyVision kuruluşu kısa bir süre önce Microsoft'tan 78 milyon dolarlık bir yatırım aldı. Kuruluş ordu kontrol noktaları ve Arapların yaşam alanlarına yerleştirlen kameralar nedeniyle insan hakları grupları tarafından eleştiriliyor.

 

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescidi Aksa'nın Bab el-Amud (Şam Kapısı) çevresini de yaklaşık 60 kamerayla izliyor. Bu kameralar kullanıcılarına gözlemlediği alanlardaki yoğunluk ve hareketlilik ile ilgili de analiz sunabiliyor.

Yorumlar

4
 • vatandaş

  1 hafta önce Şikayet Et Allahta onları izliyor ve vakti geldiğinde melhamei kübra gerçekleşecek Allahın izniyle
  Toplam beğeni
 • imam gül

  1 hafta önce Şikayet Et Ölüden bile korkuyorlar!
  Toplam beğeni
 • Yakub

  1 hafta önce Şikayet Et Bu dünyada bu kadar korkanlar, yani siyonistler ahirette daha çok korkacaklar inşaAllah çünkü Islam'a ve Müslümanlara musallat olanların varacağı yer cehennemdir. Filistin bir Islam ve Müslüman beldesidir.
  Toplam beğeni
 • Yılmaz ismet

  1 hafta önce Şikayet Et Her Sey de Suphe Uyandiran Yerde ve Gokte Kipirdayan Her Seye Ates Acan Gölgesinde Korkan Lanetli Kavim Tek Millet .
  Toplam beğeni
 • vatandas42

  1 hafta önce Şikayet Et ey israil kahrolacaksin ama gorur muyuZ bilmiyorum
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.