Haber 7

Son dakika Haberi: ABD Başkanı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabı Twitter yaptığı açıklamada, "Türkiye, Avrupa'nın geri almayı reddettiği ve ele geçirilen DEAŞ savaşçılarını üstlenmek zorunda. Bu bitmeyen salakça savaşlar, bizim için bitiyor!" dedi.
GİRİŞ 09.10.2019 14:58 DÜNYA
Metin Boyutu
Son dakika Haberi: ABD Başkanı Trump'tan yeni Türkiye açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'nin olası Fırat'ın doğusu operasyonu öncesi yeni bir açıklama yaptı.

 

 

Trump, "Twitter Moments" adlı hesabın "Beyaz Saray, Türkiye'nin "uzun süredir planlanan operasyonuyla Kuzey Suriye'ye doğru ilerleyeceğini" ve bölgede yakalanan tüm DEAŞ savaşçılarından sorumlu olacağını açıkladı" paylaşımını alıntılayarak yaptığı açıklamada, "Çeşitli gruplar arasındaki savaş yüz yıllardır sürüyor. ABD, hiçbir zaman Ortadoğu'da olmamalıydı. 50 askerimizi çıkardık. Türkiye, Avrupa'nın geri almayı reddettiği ve ele geçirilen DEAŞ savaşçılarını üstlenmek zorunda. Bu bitmeyen salakça savaşlar, bizim için bitiyor!" dedi.

ORTA DOĞU İTİRAFI

Trump, Twitter'dan yaptığı diğer bir paylaşımında, "ABD, Orta Doğu'da polislik ve çatışmaya 8 trilyon dolar harcadı. Binlerce yüce askerimiz öldü ya da ağır yaralandı. Diğer taraftan milyonlarca insan hayatını kaybetti. Orta Doğu'ya girmek, ülkemizin tarihinde alınan en kötü karardır" dedi

ABD'nin, kitle imha silahları denilen yanlış ve artık hatalı olduğu ispatlanmış dayanakla savaşa girdiğine işaret eden Trump, "(Kitle imha silahları) Hiç yoktu. Şimdi yüce askerlerimizi ve ordumuzu yavaşça ve dikkatlice eve getiriyoruz. Odağımız büyük resimde. ABD, hiç olmadığı kadar büyük" değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar

76
 • keleş 34

  1 hafta önce Şikayet Et ezikliğin. hezeyanı. ne. yapacağını. şaşırmış. ördekgibi. her. saahat. ayrı. demec.
 • Mehmet

  1 hafta önce Şikayet Et TSK bilmiyormu ortak calistığınızı PKK daes aynı figüranlar
 • Mr.Turp

  1 hafta önce Şikayet Et Mesai biter bu çocuk kaçarrr demiş.
 • vatan

  1 hafta önce Şikayet Et daeş bizi lazım hep sizin mi maşanız olacak ypg karşı feda edilecek bir piyon birazda biz kullanalım dimi
  Toplam beğeni
 • Türk çe si

  1 hafta önce Şikayet Et ""Eşit şartlarda Türk lerle savaşmaya gözümüz kesmiyo"" demenin, dolambaçlı söylenişi. Allah cc bizlere kafirlerle savaşa savşa yaşayıp, yolunda ölmeyi nasip etsin inşallah.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.