Haber 7

ABD, Türkiye'yi görev emrinden çıkarmıştı! Ağar: Türkiye gider vurur

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Çin devlet televizyonuna verdiği röportajda, Pentagon'un Türkiye'yi Suriye'de Hava Görev Emri'nden çıkarmasını değerlendirdi. Ağar, Türkiye'nin kendi hava sahasını kullanarak bile 30 km derinliğe operasyon yapacak kapasitede olduğunu söyledi.
GİRİŞ 10.10.2019 15:17 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD, Türkiye'yi görev emrinden çıkarmıştı! Ağar: Türkiye gider vurur

Türkiye dün itibariyle Barış Pınarı Harekatı'na başladı. Bölgeden terörü söküp atacak olan operasyonla, çok sayıda Suriyelinin ülkesine döndürülmesi ve bölgeye barışın huzurun getirilmesi hedefleniyor.

 

 

Operasyonun insani boyutu bu şekildeyken bir de askeri kısmı var. Bilindiği üzere ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Türkiye'nin Birleşik Hava Operasyonları Merkezi tarafından Suriye'de Hava Görev Emri'nden çıkarıldığını, Türkiye'ye keşif ve gözlem bilgilerinin verilmesinin durdurulduğunu açıklamıştı.

ABDULLAH AĞAR: TÜRKİYE SIKINTI YAŞAMAZ

 

 

Konuyla alakalı Çin devlet televizyonuna konuşan güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Türkiye'nin hava görev emrinden çıkarılmasının biraz sıkıntı çıkaracağını düşündüğünü ancak, Türkiye'nin silah ve mühimmatlarının 30 kilometre derinliğindeki operasyonlarda, kendi hava sahasını kullanarak etki gösterebilecek kabiliyette olduğunu söyledi. Ağar, "Türkiye kendi hava sahasını terk etmeden, belirlediği hedefleri 30 km öteden savaş uçaklarıyla vurabilir" dedi.

AĞAR'DAN PROVOKASYON UYARISI

Abdullah Ağar röportajın devamında, PKK'nın sivilleri kalkan olarak kullanacağını bu sebepten ötürü Türkiye'nin provokasyon ve manipülasyonlarla karşı karşıya kalacağını da söyledi.

Yorumlar

6
 • Ülkücü

  1 hafta önce Şikayet Et Türkiye dünyanın hakim gücü olana dek bu haçlı saldırıları olacaktır Allah askerimize ve milletimize güç versin
 • Analız

  1 hafta önce Şikayet Et Tayyıp erdogan dunya ıcın buyuk sans bır daha boyle lıder ne zaman gelır bılınmez .
  Toplam beğeni
 • Hard Beat

  1 hafta önce Şikayet Et S400 ler biran önce aktif hale getirilmeli. abd ye en güzel cevap olur.
  Toplam beğeni
 • Ali

  1 hafta önce Şikayet Et Bizde abd yi ortadoğu dan çıkartacağız...
  Toplam beğeni
  • Ya Allah Ya Hayy

   1 hafta önce Şikayet Et ilk önce incirlikten çıkartalım, diğerleri kolay olur.
 • Göktürk

  1 hafta önce Şikayet Et Türkün Türkten başka dostu yoktur.Esir almayın Topunu yok edin. Kim size karşı duruyorsa oda düşmandır.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.