Haber 7

ABD duyurdu! Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderiyoruz

Pentagon, "bölgedeki İran tehdidiyle mücadele etmek amacıyla" Suudi Arabistan'a 3 bin kişilik yeni bir güç konuşlandırılacağını duyurdu.
GİRİŞ 12.10.2019 10:59 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD duyurdu! Suudi Arabistan'a 3 bin asker gönderiyoruz

Pentagon, Suudi Arabistan'a yeni bir güç konuşlandıracağın, bu konuşlandırmada savaş filosu ve hava savunma personeli bulunacak.

 

 

Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, "Diğer gönderdiğimiz güçler ile ele alındığında, bölgeye 3.000 kişilik güç gönderilmiş oluyor" dedi.

Savunma Sekreteri Mark Esper, "Suudi Arabistan'ın Orta Doğu'da uzun zamandır devam eden bir güvenlik ortağı olduğunu" açıkladı.

ABD, Patriot bataryaları ve bir Terminal Yüksek İrtifa Alan Savunma (THAAD) Sistemi de göndereceğini açıkladı.

 

Yorumlar

53
 • 7BART4

  1 ay önce Şikayet Et Güle güle Suudi Arabistan, sen de gidiyorsun. Senin baharın da çok yakın. Çok sevdiğin 3000 coni geliyor. Ve sen; Türkiye'yi kınamaya devam et. Geri zekalı Güruh.
 • Türkmen

  1 ay önce Şikayet Et Hadi hayırlı olsun Suudlar. dayınız size de asker gönderiyor. Yakında demokrasiye (!) kavuşursunuz. Bakın Irak refah (!) içinde yaşıyor. Suriye güllük gülüstanlık.
 • furkan

  1 ay önce Şikayet Et suriye tamam sırada SuudiArabistanmı var.
 • kara

  1 ay önce Şikayet Et Herkes hak ettigi gibi yasar. Nokta
 • Uğur

  1 ay önce Şikayet Et Arkadaşlar boşuna kendini zi yormayın bu orta doğu da büyük devlet lerin olmayan tek devlet bizim adamlar ın derdi bu ya bizi de onlar gibi yapmak bunu yapamayınca sırtlanlar sürüsü saldırıyor ama Bozkurt uludu bir kere çakala baş eğer mi hiç
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.