Haber 7

İran: Komşu ülkeler bizi yalnız bırakmıyor!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, komşu ülkeler ile işbirliklerinin devam ettiğini söyleyerek, "Dost ülkeler sözde ABD’ye saygı gösteriyorlar ancak bizimle işbirliği içerisindeler” dedi.
GİRİŞ 15.10.2019 15:07 DÜNYA
Metin Boyutu
İran: Komşu ülkeler bizi yalnız bırakmıyor!

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, başkent Tahran’da 66.’sı düzenlenen Doğu Akdeniz Bölgesi Sağlık Bakanları Toplantısı’nda konuştu.

 

İran’a yönelik uygulanan ABD yaptırımlarına tepki gösteren Ruhani, ilaç ile gıda yaptırımını insanlığa karşı işlenen bir cinayet olarak nitelendirdi. İlaç sektörü konusunda Ruhani, “Şu anda ihtiyaç duyulan ilaçların yüzde 95’inden fazlası ülkede üretilmektedir" dedi.

ABD’nin nükleer anlaşmadan tek taraflı olarak çekildiğini söyleyen Ruhani, Donald Trump’ın ABD, Siyonist İsrail rejimi ve Suudi Arabistan’daki aşırılık yanlısı grupların baskıları sonucu nükleer anlaşmadan geri çekildiğini vurguladı.

 

ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlar ve tehditleri karşısında komşu ülkelerin İran’ı yalnız bırakmadığını söyleyen Ruhani, “Sözde ABD’ye saygı duyuyorlar ancak bizimle işbirliği içerisindeler" dedi.

Yorumlar

16
 • mert

  4 hafta önce Şikayet Et Her zaman iran diyorum yaninizdayiz
 • ayhan

  4 hafta önce Şikayet Et Zaten komşu ülke dediklerinin çoğu efendilerinin mallarını size satmakla yükümlüler, iradeleri dışında bir halt yiyemezler.Sizinde müslümanlık kılıfı ile islam ülkelerini tarumar ettiğiniz gerçeğini unutmuyoruz.
 • kenan

  4 hafta önce Şikayet Et ne diyo bu değişik bizi kınarken iyiydi dimi kanınızda boğulun inşallah bir dirhem üzülürsem benimde kanım aksın
  Toplam beğeni
 • 777

  4 hafta önce Şikayet Et sen de ABD'yle birlikte suriye ve özellikle ırak'ta az işbirliği yapmadın.acemim benim.ama bizim suriye operasyonuna karşısın.abdye çok da karşı çıkmadınız Suriye'de
  Toplam beğeni
 • Ahmet duman

  4 hafta önce Şikayet Et Anti emperyalist süper güç olan İran İslam Cumhuriyeti için savaşacak çok kimse var ülkemizde.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.