Haber 7

ABD'den Türkiye'ye yeni tehdit! Bakan açıkladı, bu sefer şart koştular

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Türkiye'nin Fırat'ın doğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'nda ateşkes ilan etmemesi halinde yeni yaptırımlar getireceklerini söyledi.
GİRİŞ 17.10.2019 06:25 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD'den Türkiye'ye yeni tehdit! Bakan açıkladı, bu sefer şart koştular

Türkiye'nin Suriye'nin kuzeydoğusunda yürüttüğü Barış Pınarı Harekatı'nın yankıları sürüyor. Terör bataklığını kurutmak için başlatılan operasyona karşı ülkelerden biri de ABD... ABD Başkanı Donald Trump, Türkiye'ye yaptırım uygulama kararı almış ve bunu Twitter'dan duyurmuştu. Washington'da Türkiye'nin operasyonu ile ilgili hareketli saatler yaşanırken ABD yönetiminden Ankara'ya bir tehdit daha geldi.

 

YAPTIRIM TEHDİDİ

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye'yi kastederek, "Ateşkes yürürlüğe koymazlarsa, ek yaptırımlar getireceğiz" dedi. Mnuchin, yaptırım kapsamına başka bakan, bakanlık ve kurumların da dahil edilebileceğini belirtti.

 

İLK YAPTIRIMLARI TRUMP AÇIKLAMIŞTI

ABD Hazine Bakanlığı, bu hafta başında Savunma Bakanı Hulusi Akar, Enerji Bakanı Fatih Dönmez ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Savunma Bakanlıklarını yaptırım listesine almıştı. Bunun yanı sıra Washington yönetimi, iki ülke arasında ticaret hacmini 100 milyar dolara çıkarmayı planlayan görüşmeleri de askıya almıştı.

Yorumlar

94
 • Logan

  3 hafta önce Şikayet Et Acın kapıları kapatın üstleri yalvarmazsa ben birşey bilmiyorum
  Toplam beğeni
 • Ecel rızık kader

  3 hafta önce Şikayet Et Rızık Allahındır endişesi gerek kalmadı Rızkımı veren mevlâ dır kula minnet eylemem
  Toplam beğeni
 • korkusuzlar

  3 hafta önce Şikayet Et terör başımızda paçavra dikip boyun eğeceğimize, bırakın yaptırabiliyolarsa yaptırımı bayrağımız altında dik duralım ülkemizden başka kaybedecek bişeyimiz yok paramız gitmiş ne yazar
  Toplam beğeni
 • sermet

  3 hafta önce Şikayet Et bay trump AZLEDİLMEKTEN kurtulmak için oyun oynuyor. ama abd içindeki derin devlet seni yok edecek. aklını başına al.
  Toplam beğeni
 • oruç

  3 hafta önce Şikayet Et Dünyanın karnını Amerika mı doyuruyor.bence dünya amerikayı doyuruyor.eee O zaman kim kime ambargo koyacak.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.