Haber 7

ABD Dışişleri rahat duramadı! Türkiye'ye karşı skandal hamle

ABD Dışişleri Bakanlığı, dış ülkelerdeki büyükelçiliklerine Barış Pınarı Herekatı'nın bölgedeki DEAŞ'a karşı mücadeleyi ve sivilleri tehlikeye attığı yönünde konuşma metinleri yolladığı belirtildi. ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen metinlerin Başkan Donald Trump yönetimi ile çelişmesi dikkat çekti
GİRİŞ 22.10.2019 07:48 DÜNYA
Metin Boyutu
ABD Dışişleri rahat duramadı! Türkiye'ye karşı skandal hamle

ABD Dışişleri Bakanlığının dış ülkelerdeki büyükelçiliklerine Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Herekatı'nın bölgedeki DEAŞ'a karşı mücadeleyi ve sivilleri tehlikeye attığı yönünde konuşma metinleri yolladığı belirtildi.

 

 

ABD medyasında konuya ilişkin yer alan haberlerde, ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından gönderilen metinlerin, Başkan Donald Trump yönetiminden gelen söylemlerle çeliştiğine dikkat çekildi.

Bununla birlikte, Bakanlıktaki kıdemli diplomatların Trump'ın Suriye'den çekilme kararından dolayı endişe duydukları ileri sürülürken, söz konusu konuşma metinlerinde, "Türkiye'nin askeri harekatı DEAŞ ile mücadeleyi, sivillerin hayatını ve bölge güvenliğini tehlikeye atıyor." ifadelerine yer verildiği belirtildi.

 

 

Öte yandan, Türkiye'nin Kuzey Suriye'de düzenlediği harekat sırasında insan hakları ihlali işlediği savunulurken, Türkiye'nin bu ihlalleri soruşturması gerektiği ifade edildi.

AA'nın haberine göre; ayrıca, bölgeden askerlerle beraber insani yardım çalışanlarının da çekildiği kaydedilen metinde, ABD'nin bölgeye göndermeyi planladığı 50 milyon dolarlık yardımın ihtiyaç olan yerlere ulaştırılmasının zorlaştığı ileri sürüldü.

Yorumlar

42
 • demo

  3 hafta önce Şikayet Et amerikan derin devleti demokratlardan oluşuyor kim seçilirse seçilsin ülkeyi onlar yönetiyor
  Toplam beğeni
 • Şinasi

  3 hafta önce Şikayet Et Allahım şu Amerikalı düzenbazları kahru perişan etsin !
  Toplam beğeni
 • anlayın artık

  3 hafta önce Şikayet Et abd bi zahmet defolun. yoksa biz yapacağız.
  Toplam beğeni
 • Göktürk

  3 hafta önce Şikayet Et aşağılık terörist kuduz it Amerika deaş dediğin senin itin sen oluşturdun ve bu bölgenin başına bela ettin
  Toplam beğeni
 • öğretmen hasan

  3 hafta önce Şikayet Et Geçen hafta da abd temsilciliği skandal yapmıştı.Bu kaçıncı? ABD temsilcisi derhal sınır dışı edilmeli, sözde müttefik azılı düşman abd ile ilişkiler minimum düzeye indirilmeli. Akıllanmazlarsa abd üsleri tek tek kapatılmalı
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.