Haber 7

Irak'tan ABD askerlerine veto!

Irak yönetimi, Suriye'den çekilerek Irak'a giriş yapan ABD askerlerinin ülkede kalmayacağını belirtti.
GİRİŞ 22.10.2019 11:39 DÜNYA
Metin Boyutu
Irak'tan ABD askerlerine veto!

Irak Başbakanlığına bağlı Güvenlik Medyası Ağı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Suriye'den çekilen ABD askerlerinin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) topraklarına girip sonra ülke dışına çıkmak için onay aldığı belirtildi.

 

 

Açıklamada, "Suriye'den gelen bu güçlerin (ABD askerleri) Irak'ta kalması için ise hiçbir onay söz konusu değil." ifadesi kullanıldı.

Amerikan askerlerini taşıyan zırhlı araçlar ve askeri ekipman tırları dün Suriye sınırındaki Simelka Kapısı'ndan Irak'a giriş yapmıştı.

 

 

Askeri birliklerin, ABD'nin Enbar'daki Ayn'ul Esed ile Uluslararası Erbil Havalimanı üslerine yerleşeceği iddia edilmişti.

ABD Savunma Bakanı Mark Esper de iki gün önce yaptığı açıklamada, Başkan Donald Trump'ın kararıyla Suriye'den çekilen bin civarındaki Amerikan askerinin Irak'ın batı bölgelerine gönderileceğini bildirmişti.

Yorumlar

8
 • sea

  2 hafta önce Şikayet Et ABD Irak ve ortadoğudan defolup gitsin
 • Ordulu

  3 hafta önce Şikayet Et Keşke türkiye de amerikaları ülkemizden kovabilse ! Incirlik acilen kapanması gerekiyor ! Amerikan üsleri olan ülkelere kesinlikle yardım edilmemesi gerekir !
  Toplam beğeni
 • Sergio

  3 hafta önce Şikayet Et Isterse ırak yok desin haftaya hükümet düşer hep Ayni siradan laflar Yani lafsalasisi yapiyo baba Amerika gel gazi al petrolü al eyvallah ondan sonra halk fakir politikaci başkasina vermese herşey adaletli olsa birazda cesur olsalar ne işi var amerikanin ortadoğuda
  Toplam beğeni
 • Türk Vatandaşı

  3 hafta önce Şikayet Et Irak yönetimi korkmasın. amerikan kiralık katilleri Suriye'yi asla kendi kararlarıyla terk edip başka yere gidemezler, israil siyon çetesi izin vermez.
  Toplam beğeni
 • adam

  3 hafta önce Şikayet Et adamlar yatak odanıza bile giriyo sesiniz çıkmıyo satılmış hainler,
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.