Haber 7

Skandal çağrı: Türkiye'yi NATO'dan çıkarın

Fransız aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi lideri Marine Le Pen, Barış Pınarı Harekatı'yla skandal bir çıkışta bulundu. Le Pen, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılması çağrısı yaptı.
GİRİŞ 22.10.2019 16:01 DÜNYA
Metin Boyutu
Skandal çağrı: Türkiye'yi NATO'dan çıkarın

RCI televizyonuna demeç veren Le Pen, Türkiye'nin Suriye'nin kuzeyini işgal eden terör örgütü PKK/YPG'nin temizlenmesine yönelik başlattığı Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili konuştu.

 

Avrupa Birliği'ni (AB) Türkiye'nin eylemleri karşısında hiçbir şey yapmadığı iddiasıyla eleştiren Le Pen, "Türkiye'nin saldırganlığına verilecek olası yanıt, NATO'dan çıkarılması olabilir. Zira Ankara, İttifak'ın kriterlerini ihlal etti" dedi.

Eski adıyla Ulusal Cephe'nin lideri olan Marine Le Pen, 2017'de cumhurbaşkanlığına aday olmuştu.

 

Yorumlar

146
 • hıghlander

  3 hafta önce Şikayet Et Nato'nun biz ne faydası oldu 70 yıldır.bir saysana,dinleyeyim!
  Toplam beğeni
 • Yahya 21

  3 hafta önce Şikayet Et Orduya sadakat Şerefimizdir. . .
  Toplam beğeni
 • Hacivat

  3 hafta önce Şikayet Et Geberin fransa Geberin insanligin yüz karası fransa sizin bu dünyada yasamaya hakkiniz yok 1 dünya savasinin intikami ni istiyoruz sizlerden o öldürdünüz bebeklerin tecavüz ettiniz insanlarin kursuna dizdiniz halkin intikamini istiyoruz
  Toplam beğeni
 • Hasan doğru

  3 hafta önce Şikayet Et Natonun ömrü doldu. Zaten haçlılar hizmet eden bir ortaklık. Biz şimdiye kadar hiç faydasını görmediğimiz gibi, zararını gördük. Taşlar yerine bir otursun o zaman gelince biz ayrılacağız.
  Toplam beğeni
 • memo

  3 hafta önce Şikayet Et cikarsaniz siz kayib ettiniz,Nato dagilir sonra birbirlerinizi saldirirsiniz. Fransanin derdi yokmu Türkiyeyle ugrasiyor. Fransanin dagilmasi bile an meselesi iken Türkiye ile ugrasmak ahkmakliktir.
  Toplam beğeni
Algıladığımıza göre şu anda haber7.com’un mobil versiyonuna normal bir tarayıcıdan erişmeye çalışmaktasınız.
Daha iyi dolaşabilmeniz için normal siteye dönmenizi öneriyoruz.